pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Noc w Berlinie

Autor książki:

Grzegorz Kozera

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dobra Literatura
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788365897268
ISBN: 978-83-6589-726-8
Data: 2018-04-17
23.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opowieść o miłości i namiętnościach w czasach totalitaryzmu, kiedy niemal każdy wybór decyduje o życiu lub śmierci.

Berlin, lata dwudzieste, lata trzydzieste.

Joachim Werner to syn polskiej Żydówki zafascynowanej ideą rewolucji socjalistycznej i niemieckiego anarchisty. Już jako nastolatek sprzedaje swoje pierwsze obrazy i szybko zyskuje uznanie w środowisku artystycznym. O względy młodego malarza zabiegają marszandzi oraz kobiety zauroczone jego talentem, gotowe słono zapłacić za możliwość pozowania słynnemu artyście.

Wkrótce do władzy dochodzą naziści. Berlin, stolica muzeów, teatrów, kina i kabaretu, z miesiąca na miesiąc przeobraża się w miasto brunatnych koszul.

Wprowadzane są kolejne ograniczenia i zakazy, nasilają się represje. Bohater boleśnie przekonuje się, że w świecie opętanym szaleństwem ideologii nazistowskiej nie ma prawa być Niemcem i nie ma prawa być artystą.

Pewnego dnia na jego drodze staje piękna i tajemnicza skrzypaczka Milena Janska. W świecie terroru miłość zdaje się jedynym okruchem normalności. Aż do czasu nocy kryształowej?
"Noc w Berlinie" dopełnia cykl cenionych powieści Kozery: "Berlin, późne lato" i "Króliki Pana Boga" - wszystkie części można czytać niezależnie.

Książka "Noc w Berlinie" - Grzegorz Kozera - oprawa miękka - Wydawnictwo Dobra Literatura. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.