pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nikt nie ocali się sam
Tytuł książki:

Nikt nie ocali się sam

Autor książki:

Margaret Mazzantini

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788379996209
ISBN: 978-83-7999-620-9
Data: 2016-05-17
23.89  37.00  13.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opowieść o ogniu i popiołach uczucia między dwojgiem ludzi, którzy dla siebie przekraczają granice norm moralnych, choć jeszcze niedawno sami je sobie narzucili.

Delia i Gaetano byli parą. Teraz już nie są razem i właśnie uczą się żyć osobno. On wyprowadził się do wynajętej kawalerki, a ona została w ich mieszkaniu z synkami, Cosmo i Nico. Umówili się na kolację w restauracyjnym ogródku krótko potem, jak doprowadzili do rozpadu swojej rodziny. Delia i Gaetano są jeszcze młodzi, mają więcej niż trzydzieści, ale mniej niż czterdzieści lat, są w wieku, w którym można jeszcze zacząć wszystko od nowa. Marzą o spokoju, ale pociąga ich to, co nowe i co dalekie, są impulsywni i pełni emocji.

Dlaczego im się nie udało? Jaki błąd popełnili? Tego nie wiedzą. Namiętność, która ich połączyła, i gniew, który naznaczył schyłek ich związku, są wciąż jeszcze niebezpiecznie blisko siebie.

Wyrośli w epoce, w której wydawało się, że wszystko zostało już powiedziane. Rozmawiają ze sobą, ale używają przy tym słów, którymi nie są w stanie wyrazić swojej samotności, bo wydobyli je z mętnych wód analfabetyzmu emocjonalnego. Tylko chwilami docierają do samego jądra bolesnych wspomnień. I wtedy na spokojnej scenie restauracyjnego ogródka rozgrywa się odwieczny dramat miłości i jej braku.

Powieść została przeniesiona na ekran przez Sergio Castellitto w 2015 roku.

"Arcydzieło o niszczeniu tego, co doskonałe". Corriere della Sera
"Portret prostej, bezlitosnej ordynarności". Il Messaggero

Książka "Nikt nie ocali się sam" - Margaret Mazzantini - oprawa miękka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2016 r. Cena 23.89 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]