pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nigdzie teraz, teraz tutaj. Punkowa dusza na warszawskim bazarze

Autor książki:

Grzegorz Bartos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jirafa Roja
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 141 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788363879464
ISBN: 978-83-63879-46-4
Data: 2015-11-13
22.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mały bazar na warszawskim Żoliborzu daje na dwa lata schronienie zmęczonemu życiem punkowcowi. Zostaje sprzedawcą w sklepie z papierosami, prasą i książkami.

Na otwarcie sklepu chcę założyć koszulkę z jakimś napisem. Chcę coś zamanifestować. Tyle że nic nie mogę wymyślić. Nie udało się. Dwie godziny za zamkniętymi drzwiami i nic. Okazuje się bowiem, że nie mam światu nic do przekazania.

A jednak Grzegorz Bartos daje w swojej prozie głos ludziom, którym głosu nikt inny nie daje. Z jednej strony to pastisz reportażu, a z drugiej literatura protestu, kontestacji, literatura rebelii - nie przypadkiem słychać tu w tle punkowe kapele.

„Podobają mi się w tej książce nawiązania do punkowych zespołów, których sama słucham. A sam bazar przedstawiony jest bezpretensjonalnie, swojsko” - Sylwia Chutnik

Grzegorz Bartos (1976), pisarz i dramaturg z radomskich Plant. Autor powieści „Czapki z głów”, „Anarchiści”, „Rozdział zamknięty”, „Opowieść o dwóch meczach i morderstwie”, sztuk teatralnych „Wszyscy jesteśmy grubasami”, „Hazardziści” oraz „Nadzy i martwi”, zrealizowanej jako słuchowisko przez Teatr Polskiego Radia i wystawianej w teatrach w Hadze.

Książka "Nigdzie teraz, teraz tutaj. Punkowa dusza na warszawskim bazarze" - Grzegorz Bartos - oprawa miękka - Wydawnictwo Jirafa Roja. Książka posiada 141 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.