pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg

Autor książki:

Magda Grabowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Prodoteo
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
EAN: 9788366665422
ISBN: 978-83-6666-542-2
Data: 2021-09-13
20.59  20.95  0.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Spotkania z bohaterkami Biblii to odkrywanie prawdy o własnej kobiecej tożsamości, wpisanej w nasze radości i smutki, wątpliwości i nadzieje, wady i zalety. Autorka z ogromną swadą prowadzi nas poprzez historie bohaterek poszczególnych ksiąg biblijnych, od Ewy przez Sarę, Hagar, córki Lota, Rebekę, Leę i Rachelę. Pojawiają się też te mniej znane: Dina, Tamar, Szifra i Pua, Jokebed, Miriam (prorokini) oraz Sefora. Przedstawia je nam jak przyjaciółki, wprowadzając nas w kontekst codziennych zmagań, z jakimi się mierzyły. Gdyby Biblia była pisana aż do dziś, na tej liście znalazłybyśmy się Ty i ja.
Dzięki historiom życia starotestamentalnych kobiet zwyczajnych, a momentami nadzwyczajnych możemy przeobrażać własne myślenie i działanie. Co więcej, uczymy się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności. Pomagają nam w tym pytania zachęcające do refleksji umieszczone na końcu każdego rozdziału.
Erudycja Magdy Grabowskiej, znajomość realiów epok, w których owe kobiety żyły, szczegółów płynących z wiedzy kulturowej, etymologicznej i biblijnej, a także psychologicznej i społecznej pozwala nie tylko zrozumieć kobiety sprzed kilku tysięcy lat, ale także widzieć siebie z naszym tu i teraz w sytuacjach, które nie były obce tamtym kobietom. Przez to stają się one naszymi nauczycielkami i mentorkami.
Mira Jankowska dr teologii, twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości, autorka warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet NIEODGADNIONA, czyli jak rozwijać kobiecość.
O autorce:
Magda Grabowska przez ponad 35 lat zaangażowana była w działalność misyjną i ewangelizacyjną międzynarodowego, międzywyznaniowego ruchu chrześcijańskiego Agape (Campus Crusade for Christ). Wraz z mężem przez 25 lat prowadziła Służbę Rodzinie. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, a także wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie Zanim wybierzesz, autorka książek Kobieta warta królestwa, Klucze do pokoju oraz książek dla dzieci Wielka wędrówka i Cudowna przemiana.

Książka "Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg" - Magda Grabowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Prodoteo. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2021 r. Cena 20.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]