pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niewyjaśnione tajemnice przeszłości

Autor książki:

Peter James, Nick Thorpe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788324126361
ISBN: 978-83-2412-636-1
Data: 2008-11-19
pozycja niedostępna

Opis książki:

Czym był grzech Sodomy? Jaki cud poprzedził upadek Jerycha? Czym była gwiazda betlejemska, za którą podążali Trzej Mędrcy? Dlaczego upadła cywilizacja Majów? Przez wieki filozofowie, uczeni i szarlatani usiłowali odszyfrować zagadki przeszłości – od Stonehenge po zaginioną Atlantydę. Dziś testy DNA, datowanie metodą radiowęglową i inne nowoczesne techniki w połączeniu z dociekliwością i logiką badacza zbliżają nas do prawdy.
Peter James i Nick Thorpe – historyk i archeolog – w tej książce i w jej kontynuacji Największe zagadki przeszłości odsłaniają największe zagadki dziejów, przedstawiając dowody za i przeciw uznanym teoriom. Wyniki najnowszych badań nad zaginionymi lądami, kontynentami, starożytną wiedzą astronomiczną, niezwykłymi budowlami i dawnymi odkryciami geograficznymi rzucają wyzwanie tradycyjnym poglądom. Demaskatorska książka obala najbardziej fantastyczne hipotezy i dowodzi, że prawdziwy obraz przeszłości, nie odwołujący się do nieznanych cywilizacji sprzed dziesiątków tysięcy lat czy interwencji kosmitów, jest równie pasjonujący.

Książka "Niewyjaśnione tajemnice przeszłości" - Peter James, Nick Thorpe - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2006 r.