pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nietakty. Mój czas, mój jazz

Autor książki:

Zofia Komedowa-Trzcińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szelest
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788365381002
ISBN: 978-83-6538-100-2
Data: 2015-11-17
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Nietakty" to zbiór pasjonujących wspomnień Zofii Komedowej Trzcińskiej, które opracował jej syn, Tomasz Lach. Poza Komedami bohaterami tej opowieści są m.in. Roman Polański, Wiesław Dymny, Piotr Skrzynecki, Jerzy Skolimowski i Marek Hłasko. Zosia Komedowa przeszła przez życie jak huragan. Była piękną kobietą, o wielkim wdzięku i wojowniczym usposobieniu.

Torowała drogę Krzysiowi Komedzie ku sławie, ale walczyła także za cały polski jazz. Jest częścią jego mitu.

PAWEŁ BRODOWSKI, redaktor naczelny Jazz Forum
Jego muzyka tkwi we mnie. Zdumiewa jej nieprzemijająca nowoczesność i współczesność. Czas dla Komedy i jego twórczości okazał się zaskakująco łaskawy. Właśnie to jest jego największym zwycięstwem.

PAWEŁ SZTOMPKE, dziennikarz i recenzent muzyczny
Kiedy stawiałam pierwsze kroki na jazzowej scenie, Zosia Komedowa była moim muzycznym, artystycznym aniołem stróżem. I już na zawsze ma w moim sercu wyjątkowe, unikalne miejsce.

URSZULA DUDZIAK
Zofia Komedowa Trzcińska (1929-2009) - nazywają ją guru polskich jazzmanów. Żona i muza Krzysztofa Komedy. To dla niej skomponował utwór "Crazy Girl". Chętnie potwierdzała: - Tak, byłam szaloną dziewczyną! Za jej namową Komeda porzucił medycynę na rzecz muzyki.

Była jego menedżerką, konferansjerem, sekretarką, fryzjerką i krawcową. Komeda w listach z Hollywood pisał do niej z przekorą "Kochany Szefie!". Zofia Komedowa zmarła w 2009 roku na atak serca, 40 lat po swoim mężu.

Książka "Nietakty. Mój czas, mój jazz" - Zofia Komedowa-Trzcińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Szelest. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2015 r.