pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei
Tytuł książki:

Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326836053
ISBN: 978-83-2683-605-3
Data: 2020-06-17
29.50  39.99  10.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uniwersalne kwestie nadziei, tęsknoty, samotności, wyborów etycznych, a także lęku przed śmiercią i jakości relacji z najbliższymi stały się wyraźniejsze, domagające się odpowiedzi, które pozwolą nam lepiej żyć nie tylko w tej ekstremalnej sytuacji. Rozmowy Agnieszki Jucewicz i Tomasza Kwaśniewskiego z psychologami, psychoterapeutami, a nawet jednym etykiem, o tym, co się dzieje teraz z naszymi uczuciami i relacjami tworzą przestrzeń do zastanowienia się nad tymi fundamentalnymi kwestiami. Podpowiadają też sposoby na to, jak poradzić sobie emocjonalnymi trudnościami, których doświadczamy w obliczu tych pytań.

Autorzy rozmawiają z Bogdanem de Barbaro - o tym, czym jest nadzieja oraz jak ją w sobie pielęgnować; z Cezarym Żechowskim - o bliskości w czasach pandemii; z Bartłomiejem Dobroczyńskim - o tym, żeby uważać z marzeniami, o pięknie potrzebnym na złe czasy oraz o tęsknocie; z Danutą Golec - o tym, jak radzić sobie z niepewnością; z Pawłem Holasem - o współczuciu dla samego siebie; z Andrzejem Lederem - o lęku przed śmiercią; z etykiem Pawłem Łukowem - o tym, kiedy trzeba wybierać, czyli o etyce lekarskiej w czasie pandemii; z Beatą Wójcik - o tym, że młodzi mają trudniej, czyli o nastolatkach z dala od świata; z Jerzym Pawlikiem - o relacji dorosłych dzieci z rodzicami; z Anną Król-Kuczkowską - o traumie; z Julianne Holt-Lunstad - o epidemii zwanej samotnością i o tym, że posiadanie słabych więzi jest groźniejsze dla zdrowia niż otyłość; z sir Simonem Wesselyem o wpływie kwarantanny na psychikę i o tym, czy doświadczymy "zespołu pokoronawirusowego".

Agnieszka Jucewicz - dziennikarka "Wysokich Obcasów" i "Wysokich Obcasów Extra", autorka bestsellerów "Żyj wystarczająco dobrze", "Kochaj wystarczająco dobrze" (z Grzegorzem Sroczyńskim), "Wybieraj wystarczająco dobrze" oraz "Czując" - rozmów z najlepszymi polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i seksuologami.

Tomasz Kwaśniewski - reporter Dużego Formatu, autor "Dziennika ciężarowca", "Dziennika taty", książki dla dzieci: "Jedno oko na Maroko", reporterskiego śledztwa w sprawie wróżek, jasnowidzów i egzorcystów: "W co wierzą Polacy", oraz wspólnie z Jackiem Masłowskim, bestsellerowej opowieści dla mężczyzn: "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".

Książka "Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei" - Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Człowiek w obliczu pandemii. Człowiek - okładka książki

Człowiek w obliczu pandemii. Człowiek w Psychologiczne...

Małgorzata Kossowska, Natalia Letki, Tomasz Zaleśkiewicz, Szymon Wichary
Psychowzroczność - okładka książki

Psychowzroczność

Daniel J. Siegel
Psychologia wychowania Wybrane - okładka książki

Psychologia wychowania Wybrane problemy

Hanna Liberska, Janusz Trempała
Produkty podobne:
Samoocena. Geneza, struktura, funkcje - okładka książki

Samoocena. Geneza, struktura, funkcje i metody...

Malwina Szpitalak, Romuald Polczyk
Dziecko chore. Zagadnienia biopsychiczne - okładka książki

Dziecko chore. Zagadnienia biopsychiczne i pedagogiczne

Beata Cytowska, Barbara Winczura (red.)
Tolerancja w czasach niepewności. - okładka książki

Tolerancja w czasach niepewności. Psychologiczne...

Małgorzata Kossowska, Ewa Szumowska, Paulina Szwed