pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niemiecki czołgista na froncie wschodnim Dziennik dowódcy

Autor książki:

Friedrich Sander

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381510028
ISBN: 978-83-8151-002-8
Data: 2024-03-26
38.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Front wschodni należał do najkrwawszych teatrów działań II wojny światowej. Młody Oberleutnant Friedrich Wilhelm Sander osobiście doświadczył brutalności toczonych tam walk, gdy służył w 11. Pułku Pancernym podczas operacji Barbarossa i Zimowy Sztorm.

W dziennikach, które obejmują okres od kwietnia 1938 do grudnia 1943 roku, szczegółowo opisał swoje przeżycia. Sporządzone podczas walk zapiski przedstawiają realistyczny obraz wojny na froncie wschodnim i pozwalają zapoznać się z codziennością załogi niemieckiego czołgu.

W przeciwieństwie do większości wspomnień, autobiografii i pamiętników niemieckich żołnierzy z czasów powojennych, dzienniki Sandera stanowią żywą relację z frontu. Nie zostały napisane ani przeredagowane, tak aby pasowały do konkretnych realiów politycznych czy ideologii, lecz dają nam wgląd w szczerze przemyślenia i nieocenzurowany świat młodego, zaangażowanego politycznie oficera niemieckich wojsk pancernych w pierwszej połowie II wojny światowej - i to czyni je całkowicie unikatowymi.

Opublikowane po raz pierwszy dzienniki Friedricha Wilhelma Sandera, uzupełnione archiwalnymi fotografiami, to pasjonująca lektura dla wszystkich, którzy interesują się historią największego konfliktu w dziejach.

Książka "Niemiecki czołgista na froncie wschodnim Dziennik dowódcy" - Friedrich Sander - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2024 r. Cena 38.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.