pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niebo na uwięzi

Autor książki:

Christine Leunens

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381165587
ISBN: 978-83-8116-558-7
Data: 2020-01-21
29.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Johannes, gorliwy członek Hitlerjugend, dorastający w Austrii po aneksji przez Trzecią Rzeszę, po ciężkim urazie podczas nalotu odkrywa, że jego rodzice ukrywają żydowską dziewczynę imieniem Elsa w sekretnym pomieszczeniu w ich dużym wiedeńskim domu.

Początkowa zgroza przeistacza się w zainteresowanie, a następnie w miłość i obsesję. Po zniknięciu rodziców Johannes odkrywa, że jest jedyną osobą świadomą obecności Elsy w domu, jak również jedynym człowiekiem odpowiedzialnym za jej przetrwanie. Manipulując i poddając się manipulacji, Johannes obawia się końca wojny: wraz z nią nadejdzie perspektywa utraty Elsy i koniec ich związku obejmującego pasję i obsesję, podległość i apatię, miłość i nienawiść.

Na podstawie książki Taika Waititi nakręcił film Jojo. Rabbit

„Tatuażysta z Auschwitz, Złodziejka książek, Chłopiec w pasiaste; piżamie — wszystkie są genialnymi książkami dającymi wgląd w żydowskie doświadczenia podczas drugiej wojny światowej. Niebo na uwięzi nie stanowi wyjątku — i być może to najbłyskotliwsza z tych wszystkich powieści. Niepokojąca, poruszająca, niezwykle interesująca, nieustannie fascynująca!"

„My Weekly"

Książka "Niebo na uwięzi" - Christine Leunens - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.