pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nie wchodź w moją ciszę
Tytuł książki:

Nie wchodź w moją ciszę

Autor książki:

Alicja Masłowska-Burnos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Psychoskok
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 270 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788379004645
ISBN: 978-83-7900-464-5
ISSN: 9788379004645
Data: 2016-01-22
22.32  34.90  12.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka "Nie wchodź w moją ciszę" to dramat psychologiczno-erotyczny z elementem kryminału,w którym nie brak emocjonalnie naszkicowanych treści. Główną bohaterką jest Maja - piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka zmagająca się od lat z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu, co niestety nie do końca sobie uświadamia "Przewrotny los, który nieoczekiwanie stawia na jej drodze mężczyznę, przystojnego i charyzmatycznego dewelopera Adama zmusza bohaterkę do zmiany i analizy własnego samodestrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans... Dla Adama bohaterka podejmuje nie łatwą walkę ze swoim destrukcyjnym nałogiem. W książce nie brakuje również refleksji dotyczących macierzyństwa, strachu przed nim jako czymś zupełnie nieznanym i niezrozumiałym dla głównej bohaterki... Powieść jest bardzo współczesna i spójna w narracji. Czytelnik w kolejnych rozdziałach książki orientuje się, iż nie ma do czynienia z klasycznym "love story", tylko książką która niejednokrotnie zachwyci, otworzy szeroko oczy odbiorcy, wywoła silne emocje nie da o sobie zapomnieć i trochę skaleczy w momentach mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki...

Książka "Nie wchodź w moją ciszę" - Alicja Masłowska-Burnos - oprawa miękka - Wydawnictwo Psychoskok. Książka posiada 270 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.32 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Ania78; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-06-22
Żeby zrozumieć postawę życiową i wynikające z niej decyzje bohaterki powieści Nie wchodź w moją ciszę należałoby na początku przypomnieć, co to jest pracoholizm. Możemy powiedzieć, że jest to uzależnienie od wykonywanej pracy, które skutkuje zburzeniem życia rodzinnego, towarzyskiego itp. Pracoholikami są najczęściej osoby pilne, perfekcyjne, ale i niepewne siebie, niedowartościowane, bojące się otoczenia, nieśmiałe. Często są to ludzie ambitni, którzy lubią konkurować z innymi i wygrywać. Często stawiają sobie duże wymagania, a ich głównym celem, do którego uporczywie dążą, jest sukces i uznanie społeczne. Ucieczka w pracę jest dla nich kompensowaniem sobie negatywnej samooceny i sposobem udowadniania własnej wartości (za portalem abczdrowie.pl).
Mniej więcej taką osobą jest Maja. Od przytoczonego opisu pracoholika różni ją tylko to, że jest kobietą niemającą kompleksów. Gdy ją poznajemy, Maja jest pewna siebie, zimna - można powiedzieć, typowa suka, traktująca cały świat zewnętrzny jako szczeble prowadzące na szczyt kariery, a mężczyzn jako dostawców seksualnej przyjemności. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy Maja pozna Adama i po raz pierwszy w życiu poczuje, że jest zakochana. Pełen namiętności romans przerodzi się w trudną, ale jednak miłość.
Jednak Nie wchodź w moją ciszę nie jest gatunkowym romansem, bo równolegle do tej historii czytelnik dostanie opis nieuczciwych zachowań biznesowych, bezkarność osób mających wpływy w świecie polityki i gospodarki oraz wielki dramat głównej bohaterki.
Nie wchodź w moją ciszę to debiut literacki Alicji Masłowskiej - Burnos. Dedykacja pojawiająca się na pierwszych stronach książki może sugerować, że jest to literatura dla kobiet. Jeśli nawet tak jest, to powinni po nią sięgnąć również mężczyźni. Na pewno im nie zaszkodzi.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Alicja Masłowska-Burnos - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przyjdzie Mordor i nas zje - okładka książki
Przyjdzie Mordor i nas zje Ziemowit Szczerek
10.04.10 - Na własne oczy - okładka książki
10.04.10 - Na własne oczy Jacek K. Kruczkowski
Produkty podobne:
Autor bestsellerów - okładka książki
Autor bestsellerów Marcin Ciszewski
Drogi zakodowany - okładka książki
Drogi zakodowany Ewa Piątek
Tańczący z tacami - okładka książki
Tańczący z tacami Bogusława Warzecha-Put