pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Nie lękaj się niczego. Hymny, rozważania, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia
książka:

Nie lękaj się niczego. Hymny, rozważania, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Apostolicum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
EAN: 9788370318895
ISBN: 978-83-7031-889-5
Data: 2019-07-01
Cena wydawcy: 15.00 złpozycja niedostępna

Nie lękaj się niczego. Hymny, rozważania, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia - ks. Mariusz Bernyś, Ks. Michał Dłutowski - opis książki:

Ta książka o tematyce miłosierdzia Bożego koncentruje się na przesłaniu świętej Faustyny skierowanym do współczesnego człowieka. Święta Faustyna przekazała wiele form kultu miłosierdzia Bożego: obraz Jezusa Miłosiernego, koronkę do Bożego miłosierdzia, apostolstwo przez czyn, słowo i modlitwę, święto oraz godzinę miłosierdzia.

W tej publikacji przedstawiona jest propozycja wychodzenia z ciemności przez codzienne zawierzanie się Bogu w godzinie miłosierdzia, czyli o trzeciej po południu. Jest to godzina krzyża, godzina ciemności, ale tak naprawdę godzina zwycięstwa, zwycięstwa miłości Jezusa na krzyżu.

Godzinę miłosierdzia możemy rozumieć jako dar z nieba dla naszego pokolenia. Teraz jest czas miłosierdzia dany nam, aby z niego korzystać, żyć nim, znajdować w nim uzdrowienie oraz siłę i wolność, by być samemu miłosiernym.

Obietnice Jezusa dla tych, którzy się modlą w godzinie miłosierdzia:

Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją...

Dz. 1320 W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego - miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość
Dz. 1572 Oto przesłanie Bożego miłosierdzia, które przynoszę dziś mojej Ojczyźnie i moim rodakom: "przestań się lękać!". Zaufaj Bogu, który jest bogaty w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei.

Jan Paweł II, fragment przemówienia powitalnego, Kraków-Balice, 16 sierpnia 2002 r.

Książka „Nie lękaj się niczego. Hymny, rozważania, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Apostolicum.

Książka posiada 208 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nie lękaj się niczego. Hymny, rozważania, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia"