pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nie-Boska tragedia

Autor książki:

Dawid Mielnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788372226181
ISBN: 978-83-7222-618-1
Data: 2017-12-29
34.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z perspektywy osób wierzących obecna sytuacja społeczno-polityczna pod wieloma względami może być odbierana jako oznaka wielkiego tryumfu szatana. Dzisiejsze czasy kumulują bowiem liczne praktyki jednoznacznie określane przez etykę chrześcijańską jako niemoralne i bezwarunkowo złe. W tym tragicznym kontekście chrześcijanie pytają: dlaczego do tego doszło? W jaki sposób szatan odniósł tak wielkie zwycięstwo? Czy Kościół definitywnie przegrał?
Niniejszy dramat jest literacką próbą udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania. Nie jest to jednak systematyczny wykład podający wyjaśnienia w naukowy sposób. Autor odwołuje się raczej do obrazów, przez które chce wyrazić określone prawdy natury teologicznej i historycznej. Niniejszy utwór można zatem określić jako „teologię w obrazkach”, czyli wykład pewnych tez przedstawiony językiem nienaukowym. Skorzystanie z takiej formy literackiej stwarza szansę dotarcia do szerszego grona odbiorców: nie tylko do obeznanych z prawdami wiary teologów, ale także do tych, którzy nie mieli możliwości zgłębienia nie zawsze łatwych tez głoszonych przez Kościół.

Oczywiście nie jest możliwe całkowite uniknięcie, nawet w utworach poetyckich, pewnych „trudnych” sformułowań czy fraz. Autor ma jednak nadzieję, że dzięki wpleceniu ich właśnie w taką formę literacką pobudzi czytelników do refleksji i chęci sięgnięcia po naukowe opracowania.

Książka "Nie-Boska tragedia " - Dawid Mielnik - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2017 r. Cena 34.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]