pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego

Autor książki:

Judyta Syrek

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788324028771
ISBN: 978-83-2402-877-1
Data: 2014-03-06
pozycja niedostępna

Opis książki:

W pewnych środowiskach, zwłaszcza w Krakowie i Poznaniu, ojca Joachima Badeniego nie trzeba przedstawiać. Jednak nawet jego wielbiciele i wierni czytelnicy jego książek nie wiedzą zapewne o wszystkich szczegółach i anegdotach, na które natrafiła Judyta Syrek. Czy wiadomo na przykład, że ten półkrwi Szwed i polski arystokrata miał pirata wśród przodków Albo że jego matka, księżna Alicja, działała w polskim ruchu oporu Lub że kiedyś niemal wstąpił do kamedułów Ta biografia utkana jest z opowieści ludzi, którzy znali ojca Joachima na różnych etapach życia, i z jego własnych wspomnień. Wyłania się z nich czarujący arystokrata, dzielny żołnierz, charyzmatyczny duszpasterz i wychowawca młodzieży, bezkompromisowy obrońca wartości w czasach komunizmu, mistyk, uzdrowiciel - a przede wszystkim: wzór i przyjaciel.

Jak na tak bogatą osobowość przystało, Badeni bywał także postacią kontrowersyjną. Jednak najważniejszą jego cechą, przyciągającą innych do niego jak magnes, była jego więź Bogiem, tak głęboka, że aż trudna do zrozumienia.

Książka obfituje w wiele ciekawych informacji o historii rodziny Badenich, o życiu złotego chłopca Kazimierza Badeniego przed wstąpieniem do zakonu dominikanów oraz o realiach działania duszpasterstw w czasach komunizmu.

Książka "Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego" - Judyta Syrek - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2014 r.