pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany
Tytuł książki:

Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany

Autor książki:

John B. Arden

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788323342267
ISBN: 978-83-2334-226-7
Data: 2017-10-12
60.60  69.90  9.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Instrukcja obsługi mózgu" - dlaczego warto wykorzystywać neuronaukę w psychoterapii
Neuronauka jest jedną z nielicznych dyscyplin naukowych, która integruje różne nurty i szkoły terapeutyczne. Wiedza na temat funkcjonowania sieci neuronowych i zależności między zdrowiem psychicznym a strukturą mózgu to przy tym niezastąpiony sojusznik w przełamywaniu obaw pacjentów przed psychoterapią. Wprowadzenie elementów neuronauki do pracy z klientami ułatwia wytłumaczenie im, skąd się biorą ich odczucia, jaki jest bezpośredni związek między pracą mózgu, a ich konkretnymi problemami oraz jak wpływa na nich proces terapeutyczny.

John B. Arden łącząc neuronaukę z psychoterapią, psychologią rozwojową, badaniami nad pamięcią oraz przywiązaniem, proponuje uniwersalne, wolne od uprzedzeń podejście terapeutyczne gotowe do praktycznego wykorzystania. Autor pokazuje, jak zastosować je m.in. w terapii lęków i fobii, zespołu stresu pourazowego, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz depresji. Podpowiada też, jak budować sojusz z pacjentami i pomagać im dbać o zdrowie mózgu.

Wykorzystanie w praktyce sugestii zawartych w książce ułatwiają wyróżnione graficznie ramki z poradami dla pacjentów i krótkie opisy badań z zakresu neuronauki ilustrujące omawiane zagadnienia. Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany to doskonała pozycja do zastosowania w codziennej praktyce przez wszystkich klinicystów i psychoterapeutów.

"Głównym celem tej książki jest zapewnienie [...], wskazówek, jak połączyć wszystkie nurty badawcze - włączając w to neuronaukę - w sposób możliwy do zrealizowania w praktyce, tak aby pomóc pacjentom zrozumieć i uporać się z depresją i lękiem. Techniki, które tu opisałem, oparte zostały na wynikach licznych badań i są zgodne z aktualną wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu. Wychodząc poza to, co nazywamy praktykami opartymi na dowodach naukowych (EBP), metody te zostały przedstawione w badaniach jako najbardziej skuteczne w pomaganiu ludziom, którzy cierpią z powodu różnych problemów psychicznych."
John B. Arden, Ph D

Książka "Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany" - John B. Arden - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2017 r. Cena 60.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
John B. Arden - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Terapia akceptacji i zaangażowania. - okładka książki
Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka... Steven C. Hayes, Kirk D. Strosahl, Kelly G. Wilson
Produkty podobne:
Rozmowy o tajemnicach psychoterapii - okładka książki
Rozmowy o tajemnicach psychoterapii Lidia Grzesiuk, Krzysztof Krawczyk
Przemoc w rodzinie. Interwencja - okładka książki
Przemoc w rodzinie. Interwencja kryzysowa i psychoterapia Wanda Badura-Madej, Agnieszka Dobrzyńska-Mesterhazy
Psychoterapia. Badania i szkolenie - okładka książki
Psychoterapia. Badania i szkolenie Lidia Grzesiuk (red.)