pokaz koszyk
autor tytuł  24h
książka -  Nennolina. Sześcioletnia mistyczka - Maria Meo

Nennolina. Sześcioletnia mistyczka

książka

Wydawca: eSPe
Rok wydania:
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 125x190 mm
EAN: 9788374822220
ISBN: 9788374822220
Data: 2008-12-15
Cena wydawcy: 24.90 zł
pozycja niedostępna

Opis produktu:

Antonietta Meo (Rzym, 15 grudnia 1930-3 lipca 1937), Nennolina - umarła, gdy miała zaledwie sześć i pół roku. Była obdarzona niezwykłą i fascynującą łaską, która pozwoliła jej osiągnąć szczyty życia duchowego, wręcz mistycznego.

Biskup Jose Redrado z Watykanu przyznał ostatnio w rozmowie dla biuletynu włoskiego episkopatu Sir, że, siedmioletnia Antonietta Meo, zostanie być może Doktorem Kościoła. 18 grudnia 2007 r. Benedykt XVI podpisał dekret uznający heroiczność cnót Nennoliny i wyraził nadzieję, że wkrótce zakończy się jej proces beatyfikacyjny. Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jej wstawiennictwem. Gdy do niego dojdzie, Antonietta Meo stanie się najmłodszą błogosławioną, a w przyszłości może i świętą, w historii Kościoła.

Pamiętnik matki, w kontekście codzienności przeżywanej w normalny sposób, w atmosferze, która przynależy być może już do innej epoki, opowiada bezpośrednio o krótkim życiu tej wyjątkowej dziewczynki.

Przejmujące i piękne historie matki opisują rozwój duchowy Nennoliny. Pamiętnik zawiera także fragmenty listów, jakie Mennolina pisała do Pana Jezusa i Matki Bożej, do Boga i Ducha Świętego. W książce znajdziemy także wspomnienia wszystkich tych osób, które przy niej były. Bliska i zadziwiająca relacja matki i jej córki nabiera na stronach tej książki wyjątkowego wymiaru - wątpliwości, zmartwienia, cierpienia, zadziwienia, radości i nadziei. Siła miłości ukazuje nam cuda, jakich Bóg dokonał w Nennolinie (i jej bliskich) i jakich może dokonać także dziś - jeśli będzie w stanie znaleźć tak otwarte dusze .

Oceń, napisz recenzję/opinię
  Bądź pierwszy - napisz opinię!

Kupujący tę pozycję zamówili również:

książka
Blandina Paschalis Schlomer
Jezus Chrystus. Świadectwo jego całunów

Zobacz również inne podobne pozycje dostępne w księgarni:

książka

Życie Maryi w wizjach wielkich mistyczek
Rok wydania: 2014
Oprawa: twarda
książka
bp Juan Antonio Martinez Camino
Siedem słów (CD z rozważaniami Drogi Krzyżowej)
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
książka
ks. Andrzej Dobrzyński (red.)
Pięknie jest służyć. Dziedzictwo duchowe Jana Pawła II
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
książka
ks. Włodzimierz Gałązka (red.)
Duchowość chrześcijanina
Rok wydania: 2009
Oprawa: miękka