pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nędznicy - wydanie ilustrowane. Tom 1

Autor książki:

Victor Hugo

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377798591
Data: 2022-10-11
38.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Któregoś dnia w prowansalskim miasteczku Digne zjawia się wypuszczony z więzienia galernik Jean Valjean. Jedyną osobą, która przyjęła go przychylnie, był biskup. Valjean ucieka jednak w nocy, kradnąc srebrną zastawę stołową. Zostaje zatrzymany przez policję, biskup jednak zapewnia, że sam podarował mu srebra. Po odejściu policjantów stwierdza, że w ten sposób wykupił duszę Valjeana od sił zła i oddał Bogu. Były więzień postanawia zmienić swoje życie.

Akcja przenosi się do Paryża, czterech młodzieńców żyje w wolnych związkach z czterema dziewczętami, z których jedna, Fantyna, zostaje porzucona z małą córeczką. Kobieta postanawia opuścić Paryż i szukać pracy. Zostawiła córeczkę Kozetę u przypadkowo spotkanej rodziny oberżystów z Montfermeil koło Paryża.

Fantyna trafia do miasta przeżywającego prawdziwy rozkwit. Stało się tak za sprawą nieznanego nikomu przemysłowca, Madeleinea. Otoczony powszechnym szacunkiem został merem miasta. Tylko inspektor policji Javert mu nie ufa. Jego podejrzenia zwiększają się jeszcze po tym, gdy Madeleine, chcąc ratować woźnicę Faucheleventa, podniósł na barkach ciężki wóz. Javert stwierdził wówczas, że znał tylko jednego człowieka o takiej sile: galernika nazwiskiem Valjean

Książka "Nędznicy - wydanie ilustrowane. Tom 1" - Victor Hugo - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2022 r. Cena 38.50 zł. Zapraszamy na zakupy!