pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski

Autor książki:

Roman Bugaj

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1 s.
EAN: 9788366989665
ISBN: 978-83-6698-966-5
Data: 2022-02-02
34.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czarnoksięstwo i praktyki magiczne fascynują ludzkość od zarania dziejów.

Oto jedyne takie opracowanie o czarach i naukach tajemnych w dawnej Polsce.

Roman Bugaj koncentruje się na problematyce magii i nauk tajemnych na przestrzeni dziejów naszego kraju. Rysuje obraz ich postrzegania i praktyk od czasów najdawniejszych, poprzez średniowiecze, po renesans. Przywołuje i przybliża ciekawe postacie, jak choćby doktora Johanna Fausta - słynnego średniowiecznego maga i alchemika posądzanego o kontakty z szatanem. Omawia również polskie procesy o czary i praktyki czarnoksięskie stosowane między innymi na dworze Stefana Batorego.

Obszerną część Bugaj poświęca Panu Twardowskiemu. Najsłynniejszy polski czarnoksiężnik potrafił ponoć odmładzać i leczyć ciężkie choroby. Był prawdziwym specjalistą w kontaktach z zaświatami, najbardziej znanym z tego, że podpisał cyrograf z diabłem
Nauki tajemne w dawnej Polsce to książka napisana z pasją, ale i ogromnym znawstwem omawianych tematów. To ogromne źródło wiedzy o tym, jak wielki wpływ magia i czary miały na życie Polaków na przestrzeni wieków.

Książka "Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski" - Roman Bugaj - oprawa twarda - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.27 zł. Zapraszamy na zakupy!