pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Narkonomia

Autor książki:

Tom Wainwright

Dane szczegółowe:
Wydawca: Grupa Wydawnicza Relacja
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 290 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788365087638
ISBN: 978-83-6508-763-8
Data: 2016-11-17
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Czego nauczyli się szefowie gangów narkotykowych, obserwując świat wielkiego biznesu?
Jakim cudem początkujący szef kartelu narkotykowego może odnieść sukces w nielegalnej branży o wartości 300 miliardów dolarów rocznie? Ucząc się od najlepszych. Od tworzenia wartości marki do spersonalizowanej obsługi klienta - ludzie tworzący organizacje przestępcze pilnie studiowali strategie i taktyki korporacji takich jak Walmart, Mc Donald s i Coca-Cola. A co muszą zrobić rządzący, aby móc walczyć z tą plagą? Przestać wydawać co roku 100 miliardów dolarów na bezskuteczne działania i zrozumieć, że kartele narkotykowe działają jak znakomicie zorganizowane korporacje.

Tom Wainwright, redaktor "The Economist", odkrywa tajniki najbardziej tajemniczej i brutalnej działalności - produkcji i handlu narkotykami. Droga wiedzie od pól koki w Andach, przez amerykańskie więzienia, sklepiki z marihuaną w Kolorado, aż do narkotykowych melin w najciemniejszych zakątkach internetu. Autor Narkonomii zapewnia świeże i innowacyjne spojrzenie na kwestię handlu narkotykami i 250 milionów ich konsumentów. Rozmawia z boliwijskim potentatem na rynku kokainy, z przywódcą gangu z Salwadoru, wytwórcą pigułek z Nowej Zelandii i uroczą meksykańską babunią, która przy smażeniu naleśników snuje plany morderstwa. Przepytuje prezydentów, policjantów i nastoletnich zabójców, aby zrozumieć, jak funkcjonują gangi narkotykowe, dlaczego ze sobą współpracują i co ma z tym wspólnego społeczna odpowiedzialność biznesu.

Książka "Narkonomia" - Tom Wainwright - oprawa miękka - Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Relacja. Książka posiada 290 stron i została wydana w 2016 r.