pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Najwyższe szczyty Polski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 218 s.
Wymiar: 146x209 mm
EAN: 9788366022195
ISBN: 978-83-6602-219-5
Data: 2018-07-02
33.06  47.00  13.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przewodnik zawiera opisy 56 szczytów w polskich górach, w tym 27 najwyższych szczytów danych pasm. Pozostałe szczyty to najwyższe wierzchołki fragmentów pasm górskich lub szczyty dawniej uważane za najwyższe. Przewodnik zawiera mnóstwo informacji praktycznych i propozycji tras wejścia na najwyższe szczyty, jak także informacje o ich historii i znaczeniu w kulturze.

Przewodnik w pełni kolorowy, zawiera mapy i kilkadziesiąt zdjęć.

Ze wstępu:
Zdobywanie najwyższych szczytów polskich gór może być dobrym wstępem do zapoznania się z górami - nie tylko dla dzieci, ale także dla tych, którzy wcześniej po górach nie chodzili. Jeszcze trzydzieści lat temu często trzeba było iść na wielodniową wędrówkę, żeby ?zaliczyć? kilka najwyższych punktów różnych pasm. Obecnie w pobliże każdego szczytu można podjechać samochodem. Wszystkie ze wzniesień (nawet Rysy) można zdobyć w ciągu jednego dnia, a większość nawet w ciągu kilku godzin. Są i takie, na które tam i z powrotem dotrzemy w godzinę (np. Maślak, Orlica).

Do listy najwyższych szczytów dodaliśmy także wzniesienia dawniej uznawane za najwyższe lub do takich pretendujące, jak także najwyższe szczyty wyróżniających się fragmentów pasm. Dlatego w opisie Beskidu Sądeckiego przeczytacie także o Jaworzynie Krynickiej - najwyższym szczycie Pasma Jaworzyny Krynickiej, jak i o Kraczoniku - najwyższym szczycie Gór Leluchowskich, zaliczanych obecnie do Beskidu Sądeckiego. Łącznie opisaliśmy więc 56 szczytów, z czego 27 najwyższych. Każdy opis został uzupełniony o informacje praktyczne, jak dojść, którędy i ile zajmuje to czasu.

Książka "Najwyższe szczyty Polski" - Jakub Jagiełło, Bartłomiej G. Sala - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 218 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]