pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Największe głupstwo w oczach świata
książka:

Największe głupstwo w oczach świata

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378292883
ISBN: 978-83-7829-288-3
Data: 2019-06-04
17.43  24.90  7.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Największe głupstwo w oczach świata - Joanna Śliż - opis książki:

Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus? Ja przyzwyczaiłam się, że Jezus to postać historyczna, temat niedzielnego kazania albo główny bohater kreskówki dla dzieci, którą w święta puszczają w telewizji. No i jeszcze w okolicach grudnia kojarzy mi się z dzidziusiem z kartki bożonarodzeniowej, który mimo mijających lat jakoś o dziwo nie wyrasta z pieluch. Taki Jezus jest dla nas wygodny, bezpieczny, przewidywalny i mający niewiele wspólnego z naszą codziennością. Nikogo nie gorszy, nie szokuje. W oczach świata wiara w takiego Jezusa oraz w zbawienie jest głupstwem, czymś pozbawionym sensu.

Ale co, jeżeli On jest kimś innym niż Jego obraz, który w moim umyśle i sercu stworzyła kultura, telewizja, moje doświadczenia? Co, jeżeli Jezus dziś przyszedłby do mojego kościoła i wcale nie stanąłby na ambonie, ale przyniósłby na przykład kij baseballowy i zaczął wywracać ławki czy krzesła? Taki Jezus byłby dla mnie szokujący. Co prawda w naszych kościołach nie sprzedajemy gołębi, ale chyba wielu z nas musi przyznać, że podczas niedzielnego nabożeństwa więcej w naszych głowach kalkulacji, handlu i przeliczeń niż modlitwy. Jakbym się zachowała, gdyby w niedzielę podszedł do mnie Jezus i bez pardonu wywrócił moje krzesło? Czy dla takiego Jezusa byłoby w ogóle miejsce w moim kościele, w moim życiu, a nawet w wyobraźni?
Postanowiłam zająć się tym tematem i zastanowić, jaki obraz Boga noszę w myślach, nawet gdyby okazał się on inny od tego, który jest w Biblii. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się samą siebie i Ciebie, drogi Czytelniku, skłonić do refleksji nad tym, w co lub w kogo wierzysz - albo nie wierzysz.

Książka „Największe głupstwo w oczach świata” - oprawa miękka - Wydawnictwo Vocatio.

Książka posiada 144 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Największe głupstwo w oczach świata"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia zbawienia. Nasza historia - okładka książki
Historia zbawienia. Nasza historia Jos H. Flores, Patrycja Młynarek
Modlitwa i decyzja - okładka książki
Modlitwa i decyzja John Carroll Futrell SJ
Produkty podobne:
Jurodiwi. Święci głupcy - okładka książki
Jurodiwi. Święci głupcy Catherine de Hueck Doherty