pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Najsłynniejsze polskie malarki zestaw w etui

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bosz
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 148x200 mm
EAN: 9788375765700
ISBN: 978-83-7576-570-0
Data: 2021-06-15
47.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zestaw trzech albumów w etui poświęconych wybitnym polskim malarkom - Oldze Boznańskiej, Tamarze Łempickiej i Zofii Stryjeńskiej. Olga Boznańska to najwybitniejsza polska malarka okresu Młodej Polski, tworząca w nurcie realizmu i impresjonizmu. Album stanowi wybór najlepszych prac Olgi Boznańskiej z całego okresu jej twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ponad 50 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem poświęconym twórczości artystki.

Tamara Łempicka to najbardziej znana polska artystka na świecie. Jej obrazy należą do najchętniej kupowanych i osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Elegancka, błyskotliwa skandalistka w Paryżu zrobiła furorę swymi portretami o świetlistych, żywych kolorach z wyraźnymi cieniami i w niestandardowej stylizacji. Z tego okresu pochodzą Autoportret w zielonym bugatti, Portret Iry P. oraz akty Andromeda i Kobieta z gołębiem. Zofia Stryjeńska zwana "księżniczką malarstwa polskiego". Jej przepełnione duchem słowiańskim prace zachwycają wielobarwnością i porywają żywiołowością. Są świadectwem niezwykłej wyobraźni, humoru i niepowtarzalnego talentu. Zaprezentowane w książce reprodukcje pochodzą ze zbiorów muzealnych oraz kolekcji prywatnych w Polsce i na świecie.

Książka "Najsłynniejsze polskie malarki zestaw w etui" - oprawa twarda - Wydawnictwo Bosz. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2021 r. Cena 47.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.