pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze

Autor książki:

Alicja Biedrzycka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788377204863
ISBN: 978-83-7720-486-3
Data: 2019-09-11
12.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Postać kanonizowanej władczyni Polski, świętej Jadwigi, doczekała się szeregu naukowych monografii, przeznaczonych dla specjalistów czy czytelników zainteresowanych historią. Jednak żadna z nich nie jest adresowana do dzieci, a szkoda, gdyż dzięki królowej Jadwidze, pochodzącej z potężnej dynastii Andegawenów, historia naszej części Europy potoczyła się w taki, a nie w inny sposób.
W książce, upiększonej ciekawymi ilustracjami, najmłodsi czytelnicy w prezentowanych opowiadaniach i legendach dowiedzą się o dzieciństwie królewny Jadwigi, zabawach, nauce, przyjaźni z przyrzeczonym na męża Wilhelmem Habsburgiem. O beztroskim życiu i nadziejach na szczęśliwe życie z ukochanym Wilhelmem, które legły w gruzach, gdy podjęto decyzję o ślubie z pogańskim władcą Litwy, Jagiełłą.. Po polsku wypowiadała się poprawnie, tylko obcy akcent zdradzał, że nie wychowała się w Polsce. Poznawała ten kraj chętnie, a sama podróż z Węgier była do tego wielką sposobnością. W Czorsztynie w zamku rozmawiała z rycerzami, dostojnikami. W Sączu powitali ją panowie polscy i młody Spytko z Melsztyna,którego Jadwiga już znała. W Lipnicy Małej rozmawiała z mnichami, ponieważ nocleg wypadł w klasztornej wiejskiej plebanii.

Książka "Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze" - Alicja Biedrzycka - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 40 stron i została wydana w 2019 r. Cena 12.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.