pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Na złotym wybrzeżu

Autor książki:

Evald Flisar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ezop
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 128x205 mm
EAN: 9788365230164
ISBN: 978-83-6523-016-4
Data: 2017-05-20
24.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Marko Hladnik, syn słoweńskiego pisarza i podróżnika Igora Hladnika, wyrusza do Afryki w poszukiwaniu ojca, śladami jego niedokończonej książki, której maszynopis w zagadkowy sposób trafił do jego rąk. W tym samym czasie tropem innej książki Hladnika Biały jeździec, czarny koń podążają dwie pary z Europy, Słoweńcy, Peter i Silvija oraz Anglicy, Jack i Sally. Ich historie stykają się przypadkowo i wzajemnie przeplatają. Wędrówka do Złotego Wybrzeża wiedzie bohaterów przez Kamerun, Nigerię, Niger, Górną Woltę i Ghanę. W drodze spotykają tajemniczą młodą kobietę, która prowadzi z nimi wyrafinowaną grę, zmieniając imiona i tożsamość. Jest dzika, nieprzewidywalna i niebezpieczna, tak jak Afryka opisana w tej książce.
Dziennik podróży? Niewątpliwie tak, to zapis doświadczeń samego Flisara z jego podróży po Afryce Zachodniej w latach 80. Wnikliwy, obrazoburczy, niezwykle plastyczny, pozwalający czytelnikowi odkryć wszystkie smaki czarnego kontynentu. Ale też, a może przede wszystkim jest to kunsztownie skonstruowana powieść, w której Flisar powraca do swoich ulubionych egzystencjalnych tematów, stawiając pytania o sens ludzkiego życia i działania.

Książka "Na złotym wybrzeżu" - Evald Flisar - oprawa twarda - Wydawnictwo Ezop. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.