pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Myślenie krytyczne w klasach młodszych. Edukacja wczesnoszkolna. Zeszyty kieleckie nr 1 2021/2022

Autor książki:

Katarzyna Pluta

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788371733741
ISBN: 978-83-7173-374-1
Data: 2021-09-13
42.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W 2010 roku miałam okazję uczestniczyć w kursie prowadzonym przez Soshi Reiter z Izraela, która przyjechała do Polski na zaproszenie Fundacji TOC dla Edukacji Polska, kierowanej przez Macieja Winiarka. Podczas zajęć poznałam trzy narzędzia myślowe TOC: gałązkę logiczną, drzewko ambitnego celu oraz chmurkę, które wywodzą się z Teorii Ograniczeń, a ich autorem jest Eliyahu Goldratt. Zaciekawiła mnie Teoria Ograniczeń (Theory of Constraints TOC) i to, w jaki sposób niektóre rozwiązania można wykorzystać w kształtowaniu myślenia krytycznego dzieci i młodzieży. W Teorii Ograniczeń dostrzegłam szansę na radzenie sobie z wieloma problemami, jakie przynosi codzienne życie osobiste i zawodowe.
Przygodę z myśleniem krytycznym kontynuowałam na kolejnych szkoleniach, w tym adresowanych wyłącznie do nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz klas IIII. Przez wiele lat starałam się inspirować polskich nauczycieli, aby tworzyli okazje do tego, by ich uczniowie postawieni w sytuacji problemowej mieli możliwość wnikania w szczegóły zagadnienia, prowadzenia prostego wnioskowania, tworzenia związków przyczyno-skutkowych.
W 2020 roku, w grupie trenerów myślenia krytycznego miałam przyjemność doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe rozwiązania sprzyjające budowaniu kultury myślenia krytycznego w szkołach. Tym razem poszerzyłam swój warsztat pracy o szereg tzw. rutyn myślenia krytycznego, które z powodzeniem można wykorzystać na wszystkich etapach kształcenia. W zeszycie, który oddajemy w Państwa ręce, znajdują się przykłady praktycznych zastosowań metod pracy, których celem jest wzmacnianie umiejętności myślenia krytycznego u uczniów klas IIII. Zachęcam do sięgania po propozycje pracy z uczniami przybliżone w niniejszym zeszycie sądzę, że będą dla Państwa inspiracją do dalszych działań i nieustannych poszukiwań innowacyjnych sposobów nauczania i uczenia się uczniów klas młodszych.
Katarzyna Pluta

Książka "Myślenie krytyczne w klasach młodszych. Edukacja wczesnoszkolna. Zeszyty kieleckie nr 1 2021/2022" - Katarzyna Pluta (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]