pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

My

Autor książki:

Eugeniusz Zamiatin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381881630
ISBN: 978-83-8188-163-0
Data: 2020-09-14
28.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jedna z najsłynniejszych dystopii w literaturze, pierwowzór Nowego wspaniałego świata Huxleya i 1984 Orwella.

Najlepsze dzieło science fiction, jakie dotąd napisano - Ursula K. Le Guin.

Niech żyje Państwo Jedyne! Jego obywatele poddani są nieustannej inwigilacji. Wolność i indywidualizm są z założenia złe, gdyż wprowadzają tylko chaos i anarchię. Domy mają szklane ściany, by wszyscy żyli na widoku, a seks jest na kartki. Najgorsza z chorób to wyobraźnia. W Państwie Jedynym każdy traktowany jest jednakowo, pozbawiony nazwiska, oznaczony numerem. Wszystko, czego człowiek potrzebuje do życia, dostaje od Państwa, gwaranta porządku, harmonii i szczęścia. Narrator -503 to matematyk, który zapada na nieuleczalną chorobę - wytwarza się w nim dusza, zakochuje się.

Powieść Zamiatina to iście prorocza wizja - opisuje przerażającą i groteskową rzeczywistość, do której współczesne społeczeństwa zaczynają się niepokojąco zbliżać. Za sprawą inwigilacji w stylu chińskich Punktów Oceny Obywateli świat raźnym krokiem zmierza ku totalitarnemu koszmarowi. Czytajcie Zamiatina, póki nie jest za późno?
Dzięki intuicyjnemu zrozumieniu irracjonalnej strony totalitaryzmu (...) powieść Zamiatina przewyższa Nowy wspaniały świat Huxleya. - George Orwell.

Książka "My" - Eugeniusz Zamiatin - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.