pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

My, TRANS

Autor książki:

Piotr Jacoń

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788381515627
ISBN: 978-83-8151-562-7
Data: 2021-11-18
29.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Moje życie jest jak poruszanie się po labiryncie. Jest tyle elementów, tyle zmiennych - takich śrubek, które w każdej chwili mogą się odkręcić i wypaść. Człowiek cały czas jest skupiony i rozgląda się po tym labiryncie i ciągle sprawdza, czy wszystkie te śrubki są podokręcane. Bo jak któraś wypadnie, to może się stać coś złego. Zacznie się hejt. Pogarda.

Zupełnie niedawno zacząłem mieć problemy z kośćmi. Poszedłem do dobrej warszawskiej poradni osteoporozy. Wchodzę do lekarza. W gabinecie na ścianie święty obrazek, na biurku krzyżyk I znów to samo pytanie o leki. I znów moja odpowiedź. Gdy ten lekarz usłyszał moją historię, automatycznie zaczął do mnie mówić: proszę pani
Pan doktor powołał się na klauzulę sumienia. (...) Założył kartę pacjenta i w rubryce płeć wpisał: kobieta. Imię wpisał męskie. A płeć żeńską. Twierdził, że inaczej nie może. Że sumienie i wiara nie pozwalają mu patrzeć na mnie inaczej. A dodam, że patrzył z pogardą. I poczuciem wyższości.

Są w różnym wieku, mają odmienne zainteresowania, wykształcenie, pracują w różnych zawodach, studiują. A jednak łączy ich wiele - są transpłciowi. Stale towarzyszy im lęk, samotność, poczucie zagubienia. Cierpią na depresje, a nierzadko podejmują próby samobójcze. Boli ich brak tolerancji i zrozumienia w społeczeństwie. A pragną tak niewiele: żyć normalnie.

Oto poruszający zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi, przełamujący tabu i otwierający oczy na potrzeby drugiego człowieka.

Piotr Jacoń - dziennikarz TVN 24. Autor m.in. reportażu o rodzicach osób transpłciowych Wszystko o moim dziecku. Pracował w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i w Dzienniku Bałtyckim. Mieszka w Gdyni. Jest ojcem dwóch córek: Heleny i Wiktorii.

Książka "My, TRANS" - Piotr Jacoń - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.