pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach

Autor książki:

Janusz Drzewucki

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 480 s.
EAN: 9788381960519
ISBN: 978-83-8196-051-9
Data: 2020-04-02
32.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Janusz Drzewucki jest krytykiem literackim, poetą, dziennikarzem, wydawcą, redaktorem miesięcznika Twórczość i też przewodniczącym jury Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Jest człowiekiem, który od dekad uważnie czyta i poznaje meandry twórczości takich twórców jak Wisława Szymborska, Julia Hartwig, Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert i wielu, wielu innych. Muzyka sfer jest jego kolejną książką krytyczno-literacką. Jak sam autor zauważa we wstępie: Gdy przed ponad czterema dekadami zacząłem studiować filologię polską i pewnego jesiennego sobotniego ranka znalazłem się w jeszcze pustej czytelni głównej Biblioteki Jagiellońskiej, przyszło mi do głowy, że być może wszyscy poeci - autorzy książek stojących na półkach otaczających mnie z wszystkich stron - w każdej chwili, a zatem także w tej chwili czytają równocześnie swoje wiersze, jedni głośniej, drudzy ciszej, jedni wolniej, drudzy szybciej. Wszak poeci, wielcy poeci, są niczym ciała niebieskie. W bibliotece, tylko w bibliotece, można czasami usłyszeć muzykę sfer. Nie znaczy to jednak, że poezję winno się czytać tylko w bibliotece. Nic z tych rzeczy.

"Muzyka sfer" jest więc przejmującym świadectwem dojrzałej i wnikliwej lektury jednych z najwybitniejszych poetek i poetów XX i XXI wieku.

Książka "Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach" - Janusz Drzewucki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2020 r. Cena 32.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.