pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 158x225 mm
EAN: 9788324085347
ISBN: 978-83-2408-534-7
Data: 2022-06-01
37.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawda o katastrofie smoleńskiej jest jedna
Dlaczego nadal wierzymy w sto kłamstw
12 lat po katastrofie smoleńskiej nadal nie wiemy, kto za nią odpowiada. Według polskiej prokuratury winnych brak. Polskim władzom nie udaje się odzyskać wraku. Podkomisja Antoniego Macierewicza wydaje 24 miliony złotych, by wyprodukować 100 teorii spiskowych o zamachu. Nie wierzy w nie już chyba nikt.

Gdy w 11. rocznicę największej lotniczej katastrofy w naszej historii TVP publikuje propagandowy film: „raport” mający podsumować ustalenia w jej sprawie, potencjalni zamachowcy zostają wskazani bez cienia wątpliwości. Dziennikarze kiwają głowami, widzowie wzruszają ramionami, a rząd i prokuratura udają, że tego filmu w ogóle nie było.

Wyjaśnienie zagadki jest proste, ale po latach kłamstw mało kogo ono obchodzi. Polska zostaje podzielona. Ofiary wypadku wykorzystane do politycznych celów. Winni nie ponoszą żadnej kary.

O dramatycznych kulisach wypadku, o zatrważającej skali polskich zaniedbań i o rosyjskich manipulacjach na temat katastrofy opowiada ówczesny przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr inż. Maciej Lasek. Człowiek, który kocha latać i jak nikt zna się na wypadkach.

"Kłamstwo smoleńskie Cała prawda nie tylko o katastrofie" - reportaż Laska i Rzeczkowskiego

Kto zamontował bombę w rządowym samolocie
Czy rząd Tuska o tym wiedział
Dlaczego rząd Pi S-u nie ukarał winnych
Gdy pozwalamy politykom na zbyt wiele, stajemy się zabawką w ich ręku…

Książka "Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie" - Maciej Lasek, Grzegorz Rzeczkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2022 r. Cena 37.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.