pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Kłopoty moja specjalność - okładka książki
Kłopoty moja specjalność pozycja dostępna
Tajny agent Jaime Bunda - okładka książki
Tajny agent Jaime Bunda pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Morderstwo w Komitecie Centralnym
książka:

Morderstwo w Komitecie Centralnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 1998
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9783867438605
ISBN: 83-86743-86-7
Data: 2012-03-19
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna

Morderstwo w Komitecie Centralnym - Manuel Vazquez Montalban - opis książki:

Pierwsza z prezentowanych polskiemu czytelnikowi i zarazem najgłośniejsza powieść Montalbana z cyklu, którego stałym bohaterem jest niekonwencjonalny detektyw Pepe Carvalho, opiera się na wielce pomysłowej intrydze.

Podczas obrad Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Hiszpanii, w trakcie kilkuminutowej przerwy spowodowanej awarią oświetlenia, zostaje zasztyletowany jej długoletni przywódca. Podejrzanych jest 139 delegatów, ponieważ nikt z zewnątrz nie mógłby się dostać do pilnie strzeżonej auli. Zabójstwo przyciąga uwagę opinii publicznej, a członkowie partii, wewnętrznie skłóconej i cieszącej się znikomym poparciem społecznym, próbują wykorzystać ów chwilowy rozgłos, by zaistnieć na politycznej scenie. Ich matactwa, mające na celu zdyskredytowanie przeciwników, okazują się jednak daremne, w odróżnieniu od dochodzenia prowadzonego przez inteligentnego detektywa, który rozwiązuje zagadki kryminalne w sposób niekonwencjonalny i według własnego systemu wartości.

Powieść o wartkiej, wciągającej fabule, mająca wszelkie znamiona doskonałej powieści sensacyjnej, została uhonorowana we Włoszech prestiżową nagrodą im. Raymonda Chandlera. Dodatkową jej atrakcją są przepisy kulinarne, bowiem Carvalho, wytrawny znawca kuchni hiszpańskiej, lubi dogadzać swemu wykwintnemu podniebieniu.

Bohater powieści, prywatny detektyw Pepe Carvalho towarzyszy czytelnikom całego świata już ponad 25 lat. Zadziwiająca osobowość, porównywalna do Philipe a Marlowe a, lecz także do bohaterów Balzaca, zbliżający się do sześćdziesiątki Pepe Carvalho jest byłym komunistą (podobnie jak autor książki), ale również byłym agentem CIA, nade wszystko zaś wielkim smakoszem, znawcą dobrej kuchni, miłości i życia.

Książka „Morderstwo w Komitecie Centralnym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 1998 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Morderstwo w Komitecie Centralnym"
Manuel Vazquez Montalban - autor m.in.:
Zabiłem Kennedy ego - okładka książki
Zabiłem Kennedy ego Manuel Vazquez Montalban;