pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Morawy Południowe. Na winnych ścieżkach

Autor książki:

Richard Nebeský

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788391676295
ISBN: 83-916762-9-3
Data: 2019-07-01
Cena wydawcy: 27.30 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wrażenie jakie na odwiedzającym wywiera wiejski krajobraz Południowych Moraw zawiera się w określeniu – urzekający! Jest to kraina płaskowyżów, rozfalowanych wzgórz z szachownicami pól, miękkimi plamami lasów, winnic i wiosek. Wystarczy raz zawitać w "Ogrodzie Europy" by najważniejszy czeski region winiarski pozostał na zawsze w pamięci.

Jego walorem nie są wyłącznie winnice, malownicze piwniczki i żywa po dziś dzień kultura ludowa. To także kraina barokowych świątyń, tajemniczych gotyckich zamków uczepionych skalnych klifów, sentymentalnych pałacyków zatopionych w romantycznych parkach oraz pełnych historii miast jak Znojmo i Mikulov, których kamienice posiadają jeszcze romańskie zręby. Łagodne ukształtowanie terenu pozwala nawet niewprawionemu turyście bez trudu zwiedzić region rowerem a nawet pieszo.

Jeśli dodamy do tego wino, otwartość i gościnność mieszkańców okaże się, że niemal o krok od nas położona jest oaza radości czekająca na odkrycie. Doskonały pomysł tak na kilkudniowy wypad jak i całe wakacje! Wszystko czego potrzebujemy to dobry rower lub para wygodnych butów, przewodnik, mapa, dobry nastrój i... kubki smakowe gotowe na wyprawę w świat smaków ukrytych w dębowych sercach beczek.

Książka "Morawy Południowe. Na winnych ścieżkach" - Richard Nebeský - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2003 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]