pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera
książka:

Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 158x213 mm
EAN: 9788377732878
ISBN: 978-83-7773-287-8
Data: 2015-03-11
21.48  34.90  13.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera - Heinrich Hoffman - opis książki:

Szczegóły z prywatnego życia Hitlera we wspomnieniach jednego z jego najbliższych przyjaciół oraz zdjęcia, które pomogły stworzyć legendę Hitlera
Heinrich Hoffmann jako oficjalny "nadworny" fotograf odegrał istotną rolę w starannym kształtowaniu publicznego wizerunku Hitlera i gloryfikacji Trzeciej Rzeszy. Jednak wpływy Hoffmanna sięgały daleko poza sferę propagandy. Nie dość, że był obecny podczas wielu kluczowych wydarzeń w historii Trzeciej Rzeszy, to jeszcze był bliskim przyjacielem Führera, mającym zagwarantowany wyłączny i bezpośredni dostęp do miejsc i osób z wewnętrznego kręgu Hitlera i do niego samego. Jego wspomnienia to relacja naocznego świadka, ważna zarówno dla historyków, jak i przeciętnego czytelnika - fascynujące studium osobowości dyktatora i znakomite spojrzenie zza kulis na powstanie i ostateczny upadek nazistowskiego reżimu.

Heinrich Hoffmann został oficjalnym fotografem Hitlera, blisko zaprzyjaźnił się z nim i dużo wspólnie podróżowali. Zrobił ponad dwa miliony zdjęć Hitlera. Były szeroko rozpowszechniane, między innymi na znaczkach pocztowych, co okazało się bardzo dochodowym przedsięwzięciem dla nich obu. W latach 30. XX wieku Hoffmann opublikował kilka książek o Hitlerze, w tym Hitler wie ihn keiner kennt (Hitler, jakiego nikt nie zna) w 1932 roku. Hoffmann i Hitler utrzymywali bliskie stosunki, więc Hoffmann nie dość, że stał się jego powiernikiem - dzięki czemu jego wspomnienia zawierają wiele mało znanych szczegółów z życia Führera - to został również jego swatem. To Hoffmann przedstawił Hitlerowi Ewę Braun, swoją asystentkę.

Roger Moorhouse jest między innymi autorem książek Polowanie na Hitlera: historia zamachów na wodza Trzeciej Rzeszy i Stolica Hitlera: życie i śmierć w wojennym Berlinie. Napisał wprowadzenie do wspomnień Ericha Kempki Byłem kierowcą Hitlera.

Książka „Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera” - oprawa miękka - Wydawnictwo RM.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: