pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mój dziadek

Autor książki:

Catarina Sobral

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kocur Bury
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 196x197 mm
EAN: 9788365530103
ISBN: 978-83-6553-010-3
Data: 2016-12-19
19.56  30.00  10.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mój dziadek - Catarina Sobral - opis książki:

Rzeczywistość obu mężczyzn bardzo różni się od siebie: dziadek delektuje się życiem, wszelkimi jego drobnymi przyjemnościami. Ma czas, by urządzać pikniki na trawie, pisać długie listy i dyskutować o sztukach teatralnych. Doktor Sebastian jest bardzo zapracowany, ciągle gdzieś się spieszy i choć żyje intensywnie, nie ma czasu na życie! W tym pośpiechu ucieka mu bowiem wiele piękna - widoki wspaniałej francuskiej stolicy, dobre jedzenie, szczere, głębokie rozmowy. Mimo że panowie wymieniają ledwie słowa powitania i mały uśmiech, łączy ich coś ważnego - to czas, który dziadek, były właściciel sklepu z zegarami, też kiedyś próbował dogonić.

Dopiero teraz godziny przestały mu uciekać - gdy nie próbuje ich złapać za wszelką cenę. Jego postawa pogodnej akceptacji i autentycznego zachwytu nad urokiem codzienności, a także niesłabnąca chęć poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności (język niemiecki, ćwiczenia pilatesu), fascynuje wnuczka i sprawia, że czas spędzony z dziadkiem to dla niego najmilsze, najbardziej inspirujące chwile.

"Mój dziadek" to wspaniała obrazkowa opowieść dla młodszych i starszych czytelników - o czasie, jego przemijaniu i nieustannej ludzkiej za nim gonitwie. To rzecz o biegu życia, jego etapach i ich właściwościach, o trudnej umiejętności czerpania garściami z bieżącej chwili. Ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o przyjaźni, bliskości i wartościowych ludzkich relacjach.

Książka opowiedziana przede wszystkim obrazami, które pisemna narracja jedynie uzupełnia. Ograniczona paleta barw, kontrasty i prosta kreska retro nadają książce nostalgiczny klimat, kreując jednocześnie wyrazisty, czytelny przekaz.

Za ilustracje do książki "Mój Dziadek" Catarina Sobral otrzymała prestiżową nagrodę: International Prize for Illustration Bologna Children`s Book Fair - Fundación SM 2014.

Książka „Mój dziadek” - oprawa twarda - Wydawnictwo Kocur Bury. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2016 r. Cena 19.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mój dziadek"
Catarina Sobral - autor m.in.:
Aciumpa - okładka książki
Aciumpa Catarina Sobral;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Śpij, króliczku - okładka książki
Śpij, króliczku Jorg Muhle
Moje - nie moje - okładka książki
Moje - nie moje Liliana Bardijewska
Auto robi brum - okładka książki
Auto robi brum Lotta Olsson, Charlotte Ramel
Raz dwa trzy - słyszymy - okładka książki
Raz dwa trzy - słyszymy Joanna Bartosik
Wielki Konkurs Kup - okładka książki
Wielki Konkurs Kup Guido van Genechten
Produkty podobne:
Dziękuję Ci, Panie Boże. Modlitwy - okładka książki
Dziękuję Ci, Panie Boże. Modlitwy dla dzieci Agnes de Bezenac, Salem de Bezenac