pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin

Autor książki:

Pierre Vignon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381445399
ISBN: 978-83-8144-539-9
Data: 2022-06-15
Obniżka ceny! 21.74  35.00  13.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ponad 50 lat żyła tylko Komunią św., nie przyjmując innych pokarmów. Obdarzona m.in. darem stygmatów w każdy piątek, współuczestniczyła zarówno duchowo, jak i cieleśnie w męce i śmierci Jezusa na krzyżu. Czcigodna sługa Boża Marta Robin, uznawana za jedną z największych mistyczek, została nieoczekiwanie oskarżona o oszustwo i plagiat. Kiedy zarzuty postawione przez nieżyjącego już karmelitę o. Conrada De Meestera, eksperta w jej procesie beatyfikacyjnym, zostały opublikowane w 2020 roku, francuski ksiądz Pierre Vignon postanowił zabrać głos w jej sprawie. Na podstawie zgromadzonych w ciągu 40 lat dokumentów oraz wiedzy z zakresu teologii mistycznej, a także faktów i świadectw członków rodziny oraz osób, które zetknęły się z Martą Robin, zdecydowanie staje w jej obronie.

Odbiorcy książki:

– Osoby wierzące pragnące wzbogacić swoją wiedzę na temat wyjątkowego powołania Marty Robin, przybliżyć się do tajemnicy stanów mistycznych, Eucharystii, męki Pańskiej, a także osobistego cierpienia.

– Osoby poszukujące wyjaśnienia kontrowersji wokół Marty Robin po publikacji raportu o. C. De Meestera w kontekście toczącego się jej procesu beatyfikacyjnego.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

– Książka jest zapisem rzetelnego i pełnego zaangażowania poszukiwania prawdy o Marcie Robin, postaci w Polsce wciąż mało znanej, z którego wyłania się obraz francuskiej tercjarki jako autentycznej katolickiej mistyczki. Autor dzieli się z czytelnikiem wiedzą o faktach często niedostępnych opinii publicznej, o historii rodzinnej Marty Robin, spotkaniach z ludźmi, charyzmatach, podkreślając zwłaszcza jej prostotę, dojrzałość, odwagę w znoszeniu cierpień oraz miłość do Boga i ludzi.

Książka "Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin" - Pierre Vignon - oprawa Miękka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 21.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]