pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miś Gabryś i przyjaciele (+ 2 CD)

Autor książki:

Sylwia Chmiel

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788371344381
ISBN: 978-83-7134-438-1
Data: 2014-10-27
Cena wydawcy: 14.70 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Na kartach opowiadań przedstawione są przygody sympatycznego misia Gabrysia oraz jego przyjaciół. Młody, ale już bardzo samodzielny miś doświadcza tutaj radości i smutków dziecinnego życia: beztrosko bawi się z przyjaciółmi; odbywa swoje pierwsze podróże na wieś i nad morze (dzięki czemu dowiaduje się wielu nowych rzeczy o świecie); próbuje z pomocą przyjaciół upiększyć swój pokoik; ale też choruje i smuci się - bo nie wszystko układa się po jego myśli. Bohaterowie opowiadania darzą siebie prawdziwą, bezinteresowną przyjaźnią, pomagają sobie nawzajem w różnych codziennych sytuacjach.

Swoją książkę Autorka adresuje do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opowiadania zawierają dużą liczbę ćwiczeń artykulacyjnych oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych, które doskonale ćwiczą cały aparat mowy: oddychanie, fonację (głos), prozodię (melodię, akcent i rytm mowy), słuch fonematyczny, sprawność i koordynację narządów mowy, artykulację.

Opowiadania czyta osoba dorosła o nienagannej dykcji, która stanowi dla dziecka wzorzec. Każde zawarte w tekście ćwiczenie jest przez dziecko dokładnie powtarzane. Dla urozmaicenia ćwiczeń do książki zostały dołączone dwie płyty CD z tekstem czytanym przez Artura Pontka, aktora Teatru Polskiego w Warszawie znanego również z serialu Ojciec Mateusz".

Książka "Miś Gabryś i przyjaciele (+ 2 CD)" - Sylwia Chmiel - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2013 r.