pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Miny Alberta

Autor książki:

Gunilla Bergstrom

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 52 s.
Wymiar: 165x155 mm
EAN: 9788377762288
ISBN: 978-83-7776-228-8
Data: 2022-06-20
20.71  29.90  9.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Albert przegląda się w lustrze i patrzy na swoją fotografię. Zastanawia się nad tym, jak wygląda, kim jest. Ale przecież
ma o wiele więcej twarzy niż widzi w lustrze czy na zdjęciu!
To nieco inna książka o Albercie niż pozostałe - mniejszy format, ale za to prawie dwa razy więcej stron. Na każdej rozkładówce widać Alberta z innym wyrazem twarzy i postawą ciała. Czasem dowiadujemy się, na co Albert tak właśnie reaguje, a czasem musimy użyć swojej wyobraźni. To świetny punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o emocjach.

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na 35 języków i dialektów, rozeszły się dotąd w niemal dziesięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy .

W 2022 roku mija 50 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Książki o tym bohaterze cieszą się w Szwecji niesłabnącą popularnością, a w Polsce szybko zdobywają kolejnych wiernych czytelników.

Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
Do połowy 2022 roku w Polsce zostało wydanych 21 tomów:
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i tajemniczy Molgan
Kto obroni Alberta
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie
Co się stało z Albertem
Kto straszy, Albercie
Co cieszy Alberta
Albert i Mika
Hokus-pokus, Albercie (dłuższe opowiadanie)
Urodziny Alberta
Wiąż, ile chcesz, Albercie
Co mówi tata Alberta
Albercie, ty złodzieju!
Opowiedz coś strasznego, Albercie!
Niech żyje tata Alberta!
Albert mówi NIE
Miny Alberta (katalog emocji)"

Książka "Miny Alberta" - Gunilla Bergström - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 52 stron i została wydana w 2022 r. Cena 20.71 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]