pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miluś i Emcia Miluś może się bać

Autor książki:

Paulina Chmurska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bookolika
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 200x200 mm
EAN: 9788396278906
ISBN: 978-83-9627-890-6
Data: 2021-12-14
17.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga Wszystkiego musi się nauczyć.

"Miluś może się bać" to książka, w której Milluś styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Miluś zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić.

"Miluś i Emcia" to seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych.

Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.

Książka "Miluś i Emcia Miluś może się bać" - Paulina Chmurska - oprawa twarda - Wydawnictwo Bookolika. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.77 zł. Zapraszamy na zakupy!