pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miłość i celibat

Autor książki:

Arnold Kochen

Dane szczegółowe:
Wydawca: KEFAS
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788392798323
ISBN: 978-83-9279-832-3
Data: 2009-04-08
29.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Temat celibatu księży katolickich wywołuje wiele kontrowersji, a czasem i wielkich emocji. Dla jednych jest on przeżytkiem i czymś sprzecznym z naturą człowieka, dla innych - wielkim darem i znakiem całkowitego oddania się Bogu i służbie innym.
Trzy opowiadania zawarte w książce Miłość i celibat ukazują skomplikowane losy ludzi, którzy stanęli w obliczu dylematów serca i powołania. Takie sytuacje nie są proste i jak pokazuje życie nie ma jednoznacznego i zawsze dobrego rozwiązania dla podobnych problemów. Co powinno być ważniejsze: miłość i szczęście u boku ukochanej kobiety czy wierność wcześniejszym przyrzeczeniom i kapłańskiemu powołaniu? Czy decyzja o życiu kapłańskim nigdy nie może być cofnięta? I czy rzeczywiście służba Kościołowi i miłość do kobiety wykluczają się, a kobieta może być tylko przeszkodą w wypełnianiu Bożego powołania?
Autor nie daje jednoznacznych odpowiedzi na powyższe pytania, pokazuje natomiast bogactwo ludzkich emocji i namiętności, próby ucieczki przed miłością lub wręcz przeciwnie - poddanie się jej, a także konsekwencje decyzji podejmowanych przez bohaterów. Decyzji, które wpływają nie tylko na ich życie, ale także na najbliższe im osoby. Decyzji, które za każdym razem wymagają ogromnej dojrzałości i odpowiedzialności.

Książka "Miłość i celibat" - Arnold Kochen - oprawa miękka - Wydawnictwo KEFAS. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2009 r. Cena 29.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.