pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Między Poznaniem a Kresami. Opowieść niekonwencjonalna

Autor książki:

Jan Karol Motty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788360448076
ISBN: 978-83-6044-807-6
Data: 2007-01-11
34.40  39.00  4.6 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jan Karol Motty (prawnuk autora Przechadzek po mieście Marcelego Motty`ego) urodzony w 1927 roku w Oporowie k/Szamotul; absolwent Wydziału Prawa i Admłnistracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; całe życie poświęcił pracy w budownictwie krakowskim, w tym ponad siedem lat, kierując budowami eksportowymi w CSRS, po ukończeniu studiów specjalistycznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od lat młodzieńczych szczególnie interesował się literaturą polską i dziejopisarstwem. Przez szereg lat przygotowywał się do opisania dziejów rodziny, a w szczególności do napisania biografii rodziców.

Gdy zorientowałem się, że sytuacja tak się ułożyła, pobiegłem w pole, aby zawiadomić Speicherta i Jasia. Speichen z początku nie wierzył, że w salonie piją żandarmi, przepytując szefa oddziału Wehrmachtu, na strychu są schowani dwaj oficerowie podziemia zza Wisły, a w łazience ogrodnik obrabia nielegalnie zabitą świnię. Ustaliliśmy, że Jaś zostanie w polu, przy robotach żniwnych, co będzie najrozsądniejsze, a my boczną dróżką przez park podejdziemy do dworu, zorientować się, jak rowija się sytuacja. Po półtorej godzinie, gdy miejscowi żołnierze szli na obiad do dworu, ojciec wszedł do salonu i zapytał żandarmów, czy może zjedliby obiad razem z żołnierzami. Odmówili, podziękowali za gościnę, a miejscowemu Feldfeblowi powiedzieli: - Alles in Ordnung ist.

Książka "Między Poznaniem a Kresami. Opowieść niekonwencjonalna" - Jan Karol Motty - oprawa twarda - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2006 r. Cena 34.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]