pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Męskość. Opowieść o uzależnieniu
Tytuł książki:

Męskość. Opowieść o uzależnieniu

Autor książki:

Łukasz Chotkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Agencja Dramatu i Teatru
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788360699379
ISBN: 978-83-6069-937-9
Data: 2018-04-30
17.27  25.00  7.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Debiutancka powieść znanego dramaturga współpracującego z Mają Kleczewską, współautora spektakli granych na całym świecie (m. in. Wściekłości wg Elfriede Jelinek pokazywanej na Biennale w Wenecji).

Akcja książki dzieje się w ciągu kilkunastu godzin w czasie medytacji w aśramie w Nepalu. Bohater, trzydziestopięcioletni warszawiak pochodzenia żydowskiego, przygląda się różnym aspektom podróży, która funkcjonuje zarówno w wymiarze przestrzennym, jak i jako wyprawa w głąb własnego umysłu, przez meandry wspomnień. Mężczyzna konfrontuje się z umierającym na raka ojcem, pierwszym rozwodem i powikłanymi doświadczeniami z kobietami. Podejmuje próby przekroczenia własnego wstydu, który przestaje jawić się jako deprecjonujący. W sposób okrutny dla samego siebie stopniowo wyzwala się spod presji stereotypowego wzorca męskości. W procesie obserwacji umysłu odkrywa, że jego prawdziwym źródłem siły nie jest zakorzeniona w świadomości "męska odwaga", równoznaczna z brawurą, ale samoakceptacja słabości. Uważność bohatera bierze swój początek w obserwacji ciała. Powtarzające się jak mantra opisy warunków atmosferycznych i oddechu w trakcie medytacji stanowią swoiste stacje - jedyne stałe punkty w drodze "do siebie".

Książka "Męskość. Opowieść o uzależnieniu" - Łukasz Chotkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Agencja Dramatu i Teatru. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2018 r. Cena 17.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]