pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mentaci Diuny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788381883702
ISBN: 978-83-8188-370-2
Data: 2021-10-15
47.70  69.00  21.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Drugi tom trylogii Wielkie Szkoły Diuny
Stanęła w drzwiach bogato zdobionego gabinetu Salvadora w wyzywającej pozie, ze wzniesioną głową, piorunując męża spojrzeniem ciemnych, migdałowych oczu.

- Za cóż to poniżyłeś przedstawiciela mojej rodziny? - zapytała. - Nie miałeś żadnego powodu, by aresztować pana Davidę. Nie dano mu nawet szansy obrony!
- Dostał szansę udzielenia odpowiedzi na szczegółowe pytania - odparł Roderick. - Jego rozmowa z Quemadą była krótka, ale owocna.

Oczy Tabriny się rozszerzyły.

- Torturowaliście go? Żądam natychmiastowego widzenia z nim! Roderick odwrócił wzrok.

- Niestety, wina okazała się zbyt ciężka dla jego serca. Nie zniosło tego ciężaru.

Wygrana wojna z myślącymi maszynami uratowała ludzkość, ale też postawiła ją w trudnej sytuacji - kuleją wszystkie dziedziny, w których dużą rolę odgrywały komputery.

Na niechęci do zaawansowanej technologii zyskuje Szkoła Mentatów, w której ludzie uczą się technik mentalnych dawniej zarezerwowanych dla maszyn. Gilbertus Albans, założyciel szkoły, balansuje jednak na cienkiej linie - przeciwnicy technologii nie przebaczyliby mu przywiązania do robota Erazma, którego pamięć wciąż przechowuje.

Przywódca tych fanatyków, Manford Torondo, zagraża - jak wcześniej maszyny - wszystkim. I wszyscy muszą podjąć wyzwanie, bo inaczej ludzkość na zawsze pogrąży się w mrokach niewiedzy...

Jeśli jesteś fanem serii o Diunie, albo generalnie science fiction, szczerze polecam ci tę książkę. Nawet ci, którzy kochają powieści Franka Herberta, powinni dać szansę tej trylogii. - Steve Lovelace.

Książka "Mentaci Diuny" - Brian Herbert, Kevin J. Anderson, Wojciech Siudmak - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2021 r. Cena 47.70 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]