pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Depresja - okładka książki
Depresja pozycja dostępna
Depresja Nastolatków - okładka książki
Depresja Nastolatków pozycja dostępna
»
»
Melancholia
książka:

Melancholia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 123x197 mm
EAN: 9788308053867
ISBN: 978-83-0805-386-7
Data: 2014-06-23
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Melancholia - Antoni Kępiński - opis książki:

Jest to książka o depresji, smutku, stanach nerwicowych - występujących w różnych chorobach psychicznych, ale i towarzyszących codziennemu życiu ludzi w różnym wieku i w różnych życiowych sytuacjach.

To, co napisał Kępiński o leczeniu depresji nadal pozostaje w mocy - staranna i wnikliwa analiza treści przeżyć jest jedynym sposobem postępowania zmierzającym do zaproponowania pacjentowi leczenia, dobranego do jego osobowości, a nie choroby.

Powstała koncepcja, która nie prowadzi do opisania jeszcze jednego szczegółu, a wręcz przeciwnie - wbrew utracie przez naszą cywilizację wiary w możliwość ogarnięcia całości - podejmuje próbę jej opisania.

Autor całe życie poświęcił chorym, darząc ich szacunkiem, współczuciem, oferując przyjaźń i zrozumienie. W ostatnich latach życia, nękany nieuleczalną chorobą, spisał A. Kępiński swoje praktyczne doświadczenia lekarskie, pozostawiając książki ważne dla lekarzy, ale równocześnie, przez swój głęboko humanistyczny stosunek do chorego, czytelne i przystępne dla każdego - do dziś niezastąpione.

Książka „Melancholia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL.

Książka posiada 352 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Hans; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-02-24
Właściwie już klasyka i klasyk. Książka opisująca nie tylko stany zaburzeń ale stany towarzyszące każdemu wrażliwemu człowiekowi. Język książki jest przystępny dla każdego czytelnika, nie tylko specjalisty w dziedzinie psyche. Antoni Kępiński napisał dzieło jedno z ważniejszych w temacie smutku, odczuwalnego dojmująco, towarzyszącego czasem krok w krok przez całe życie. Dobrze, że wznawia się takie książki.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Antoni Kępiński - autor m.in.:
Autoportret człowieka - okładka książki
Autoportret człowieka Antoni Kępiński;