pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Mekka. Święte miasto

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788380493544
ISBN: 978-83-8049-354-4
Data: 2016-09-21
36.01  54.90  18.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Mekka. Święte miasto - Ziauddin Sardar, Damian Jasiński - opis książki:

Mekka to serce islamu, miejsce narodzin Mahometa. W jej stronę zwracają się wierni podczas modlitwy, do niej zmierzają co roku miliony pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata. Jednak znaczenie Mekki wykracza poza aspekty religijne: stosunek muzułmanów do politycznej i kulturowej historii tego miejsca miał i nadal ma ogromny wpływ na wydarzenia na świecie.

Jeden z najbardziej znanych współczesnych islamskich intelektualistów prezentuje niezwykłe spojrzenie nie tylko na duchowy wymiar Mekki, wywoływane przez nią namiętności, ekstazę i tęsknoty, ale także na napięcie między dziedzictwem a nowoczesnością, które jest charakterystycznym elementem historii tego miasta. Odsłania jego kolejne wymiary i przygląda się niezwykłej fascynacji, jaką Mekka przez wieki budziła w wyobraźni ludzi Zachodu.

Ta książka to odkrywcze, nieraz poetyckie, ale i niepozbawione humoru połączenie historii, reportażu i wspomnień. To dzieło, które pozwala nam zajrzeć za zamknięte drzwi jednego z najważniejszych miejsc we współczesnym świecie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


"Książka Sardara jest książką fundamentalną. Przede wszystkim dlatego, że przynosi rozległy i niezwykle sumienny obraz najważniejszego ze świętych miast islamu, sięga z wielką erudycją i znawstwem ku duchowym i kulturowym podstawom tej religii. Po drugie dlatego, że taki właśnie - fundamentalny - jest zakrój tej książki, układającej się w ogromną panoramę historyczną. Po trzecie wreszcie, nie ma w języku polskim publikacji - a i w piśmiennictwie światowym jest ich stosunkowo niewiele, poświęconych właśnie Mekce. Książka nie ma wyznawczego, konfesyjnego charakteru, nie jest religijną apologią, lecz udokumentowaną relacją historyczną i opowieścią o niezwykle ważnym centrum światowej kultury. I może dostarczyć europejskiemu czytelnikowi obrazów kluczy do dziejowych przypadków islamu, jego dramatycznych zawiłości i jego "tajemnic"." prof. Zbigniew Mikołejko
"Nieczęsto zdarza się, by ktoś opisał historię miasta z tak ogromną pasją. Książka Sardara to cudowna opowieść o Mekce z perspektywy muzułmańskiego intelektualisty. To wciągająca lektura, a równocześnie niezwykle istotne opracowanie naukowe dotyczące jednego z najważniejszych miast na świecie." William Dalrymple, "The Observer"
"Od książki światowej klasy intelektualisty i historyka islamu oczekujemy, że odkryje przed nami nieznany świat. Ziauddin Sardar nie rozczarowuje. W biografii najświętszego miasta muzułmanów zabiera czytelników w fascynującą podróż." Seema Chishti, "The Indian Express"

"Książka Sardara to nie spacer po ulicach Mekki - to widok miasta z lotu ptaka, pozwalający czytelnikom zobaczyć, w jak niesamowity sposób rozwija się to wspaniałe miasto." Lynx Qualey, "Caixin Online"
"To przepiękny hymn o miłości do najświętszego miasta muzułmanów." "The Spectator"

Książka „Mekka. Święte miasto” - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne.

Książka posiada 480 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mekka. Święte miasto"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nazywam się Kurdystan - okładka książki
Nazywam się Kurdystan Witold Repetowicz
Bóg i terror historii - okładka książki
Bóg i terror historii Krzysztof Dorosz
Gottland - okładka książki
Gottland Mariusz Szczygieł
Zima w Lizbonie - okładka książki
Zima w Lizbonie Antonio Munoz Molina
Produkty podobne:
Bulwary nad Sekwaną - okładka książki
Bulwary nad Sekwaną Sarah Morgan, Julia James, Kate Hewitt
Filmowy Paryż - okładka książki
Filmowy Paryż Michał Bąk
Litwin w Wilnie - okładka książki
Litwin w Wilnie Herkus Kuncius
20 najwspanialszych budowli świata - okładka książki
20 najwspanialszych budowli świata Gutberlet Bernd Ingmar