pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Medycyna indiańska

Autor książki:

Zdzisław J. Ryn

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2007
Oprawa: twarda
Ilość stron: 470 s.
Wymiar: 123×197 mm
EAN: 9788308039397
ISBN: 978-83-0803-939-7
Data: 2007-02-14
Cena wydawcy: 49.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Fascynująca podróż w najbardziej egzotyczne zakątki Ameryki Południowej. Niezwykle obrzędy religijne i naturalne środki lecznicze, z pomocą których tubylcy starali się walczyć z chorobami przywiezionymi przez kolonistów ze Starego Kontynentu do ziemi obiecanej. Medycyna indiańska to wyraz pasji, fascynacji i erudycji autora - lekarza psychiatry i dyplomaty, alpinisty i podróżnika, który spędził w sumie czternaście lat w krajach Ameryki Łacińskiej, przewodnik po wciąż tajemniczej kulturze Indian, hołd dla mądrości i doświadczenia curanderos i szamanów, a jednocześnie pierwsze na świecie kompendium wiedzy na temat tradycyjnego lecznictwa.
Niezwykłość południowoamerykańskiej egzotyki dokumentuje wielobarwny materiał ilustracyjny.

Prof. Zdzisław Jan Ryn - rodem ze Szczyrku. Lekarz psychiatra, alpinista, podróżnik (zwiedził sześć Kontynentów!). Były Ambasador RP w Chile i Boliwii (1991-1996), odznaczony Krzyżem Wielkim Zasługi Chile. Członek The Explorers Club, członek honorowy Polonijnego Klubu Podróżnika w Nowym Jorku. Lekarz wielu wypraw andyjskich i specjalista medycyny górskiej. Badacz kultur Indian Ameryki Południowej. Biały Brat Indian Araukanów. Zakochany w andyjskim altiplano i Wyspie Wielkanocnej.

Książka "Medycyna indiańska" - Zdzisław J. Ryn - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 470 stron i została wydana w 2007 r.