pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Meandry losu. Tom 1. Pozbawieni ojczyzny
Tytuł książki:

Meandry losu. Tom 1. Pozbawieni ojczyzny

Autor książki:

Niwen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 130x215 mm
EAN: 9788380834651
ISBN: 978-83-8083-465-1
Data: 2017-03-16
23.84  35.00  11.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Meandry losu. Tom 1. Pozbawieni ojczyzny - Niwen - opis książki:

Ostatnie dni gorącego lata 1939 roku w Łomży. Mieszkańcy miasta i jego okolic z niepokojem przyjmują informację o wybuchu międzynarodowego konfliktu. Jedenastego września, po kilku dniach walk nad Narwią, hitlerowcy zajmują Łomżę, by wkrótce oddać ją Sowietom. Nowe władze szybko wprowadzają swoje porządki.

W ten sposób historia wkracza w życie wszystkich członków wielokulturowej, w większości polsko-żydowskiej społeczności. Weryfikuje ich plany - te najbliższe, i te dalsze. W okupacyjnej rzeczywistości trzeba się szybko odnaleźć. Nie wszyscy jednak pozostają wierni wyznawanym wartościom. Wielu przyjdzie za to zapłacić wysoką cenę?

Książka „Meandry losu. Tom 1. Pozbawieni ojczyzny” - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2017 r. Cena 23.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 3 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Kropka; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-17
Meandry losu...
Książka ciekawie opowiada zdarzenia z pierwszego roku po wybuchu wojny. Akcja rozgrywa się w okolicach Łomży i dotyczy losów mieszkających tam ludzi. W prosty i bardzo przystępny sposób opisuje realia tamtego okresu, ale ukazuje je w inny sposób, z innej perspektywy. Meandry losu mówią o życiu, rozterkach i niepokojach zwykłych ludzi wynikających z wybuchu wojny oraz z faktu, że w bardzo krótkim czasie mieszkańcy tamtego regionu znaleźli się pod okupacją niemiecką, a po paru tygodniach sowiecką. Autor w ciekawy sposób łączy fakty historyczne z treścią książki i edukuje czytelnika odnośnie historii tamtego czasu. Treść książki poszerza wiedzę historyczną czytelnika, a czasami (jak było w moim przypadku) uczy jej prawie od podstaw. Każdy zainteresowany tematem sowieckiej okupacji powinien ją przeczytać.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Zygmunt; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-17
Meandry losu
Meandry losu to fascynująca powieść z historią w tle. Ludzie, dramaty i uczucia związane są w tej książce z trudną polską historią sowieckiej okupacji. Główni bohaterowie, Polacy i Żydzi, przeżywają swoje własne meandry losu. Mamy tam podeptanie przyjaźni, wiarołomną zdradę, poniewierkę i szukanie swego miejsca w okrutnym, bezwzględnym świecie, ale też przyjaźń i miłość oraz niegasnącą nadzieję na pokonanie niebezpiecznych zakrętów losu. To wszystko jest w tej książce. Postacie są nietuzinkowe, a przy tym ciepłe, urocze i takie ludzkie. Warto zajrzeć do tej powieści. Czytanie jej nie będzie stratą czasu, a raczej przyjemnością. Poza tym, o tym trudnym okresie historycznym nigdzie więcej się nie dowiesz. Warto przeczytać Meandry losu Tom I Pozbawieni Ojczyzny. Będzie kontynuacja!
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Boducha; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-03-20
Meandry losu, to książka, która opowiada o trudnej polskiej rzeczywistości pierwszych miesięcy po wybuchu wojny. Napisana jest w ciekawy sposób, a osobiste opinie autora/autorki pozwalają przypuszczać, że ma on/ona rozległą wiedzę historyczną. Czyta się ją lekko, a jej treść wciąga. Książka opisuje realia wojny, ale z innej perspektywy. Chodzi o ludzi, ich rozterki i niepokoje oraz zwyczajne, codzienne życie w zmieniającej się rzeczywistości... Akcja rozgrywa się w okolicach Łomży i mówi o życiu mieszkańców, którzy znaleźli się najpierw pod okupacją niemiecką, a po kilku tygodniach sowiecką... Nie znałam tych faktów historycznych. Treść jest co najmniej zastanawiająca, żeby nie powiedzieć wstrząsająca! Każdy kto chciałby poznać prawdę dotyczącą sowieckiej okupacji powinien ją sobie kupić. Myślę, że to powinna być lektura obowiązkowa!
skomentuj opinię/recenzję [+]
Niwen - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Podróże po Gauguinie - okładka książki
Podróże po Gauguinie Tomasz Rudomino
Naprzeciw siebie - okładka książki
Naprzeciw siebie Tomasz Jastrun
Produkty podobne:
Lwowska noc - okładka książki
Lwowska noc Wiesław Helak
Wieża spadochronowa - okładka książki
Wieża spadochronowa Kazimierz Gołba
Królewski łup - okładka książki
Królewski łup Robert Hugh Benson