pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mauricio, czyli wybory

Autor książki:

Eduardo Mendoza

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 372 s.
Wymiar: 124x195 mm
EAN: 9788324009824
ISBN: 978-83-2400-982-4
Data: 2008-04-01
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowa książka znanego hiszpańskiego autora z pewnością zaskoczy wielbicieli zabawnej trylogii wydanej kilka lat temu przez Znak. Tym razem mamy do czynienia z poważną powieścią o wyborach – nie tylko politycznych, ale przede wszystkim życiowych.
Tytułowy bohater jest przeciętnym trzydziestolatkiem. Z zawodu dentysta, nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań. Sam uważa się za osobę dość nudną i bez polotu. Kiedy członkowie Socjalistycznej Partii Katalonii proponują mu miejsce na liście wyborczej, jest zaskoczony, ale zgadza się kandydować. To zapoczątkuje cały szereg wydarzeń, które w istotny sposób wpłyną na życie bohatera. W jego orbicie znajdą się dwie kobiety, między którymi też będzie musiał wybierać…
Tłem powieści jest pofrankistowska Hiszpania – a dokładniej ukochana przez pisarza Barcelona – w czasie, kiedy ubiegała się o organizację igrzysk olimpijskich. Na oczach bohaterów umierają rewolucyjne ideały, a ich miejsce zajmują cyniczne rozgrywki polityczne i podejrzane interesy.
Niewesoła opowieść o miłości i polityce.

Książka "Mauricio, czyli wybory" - Eduardo Mendoza - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 372 stron i została wydana w 2008 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]