pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Materia i autokreacja. Dociekania w poetyce wielościowej

Autor książki:

Kacper Bartczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Słowo obraz terytoria
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 322 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788374535779
ISBN: 978-83-7453-577-9
Data: 2020-02-13
25.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wielość - czyli otwarcie na nieskalkulowaną przyszłość, w której życie może przybierać różny kształt. Gdzież jednak szukać wielości - w świecie czy w tekście literackim? Doświadczenie obcowania z literaturą podpowiada, że pytanie to jest źle postawione.

Gombrowicz, Mc Carthy, Ashbery, Williams, Stevens, Siwczyk, Armantrout, Gizzi, Sosnowski - to tylko niektórzy z bohaterów kolejnych rozdziałów Materii i autokreacji. Przyglądając się ich twórczości, Kacper Bartczak snuje dociekania w obszarach, gdzie wielość tekstu literackiego staje się wielością świata. Autor traktuje literaturę jako formę uczestnictwa w świecie materii. Widziany z tej perspektywy utwór literacki rzuca światło na materialne środowiska życia, jednocześnie stając się tym środowiskiem.

Poetyka wielościowa śledzi zatem zwrotność zachodzącą między tekstem literatury a życiem. W środowisku tekstu dochodzi do ożywczej wymiany między materią, formą tekstu, biografią autora i szumem świata, który kiedyś nazywaliśmy "zewnętrznym".

Książka "Materia i autokreacja. Dociekania w poetyce wielościowej" - Kacper Bartczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Słowo obraz terytoria. Książka posiada 322 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.21 zł. Zapraszamy na zakupy!