pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Maszyny takie jak ja

Autor książki:

Ian McEwan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381255691
ISBN: 978-83-8125-569-1
Data: 2019-10-14
29.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Prowokacyjna i wcale nie nieprawdopodobna historia, będąca przestrogą przed śmiałymi wynalazkami człowieka, które niepostrzeżenie wymykają się spod kontroli.

Wielka Brytania przegrała wojnę o Falklandy, rząd Margaret Thatcher chwieje się w posadach, a Alan Turing osiąga przełom w pracy nad sztuczną inteligencją. W świecie nie do końca podobnym do tego, który znamy, dwoje kochanków i… android zostaną poddani niezwykłej próbie… człowieczeństwa.

Londyn, lata 80. XX wieku w alternatywnej rzeczywistości. Charlie, człowiek bez właściwości, lekkomyślnie dryfujący przez życie i unikający jak ognia pełnoetatowej pracy, skrupulatne planuje swój przyszły związek z Mirandą. Nie wie, że błyskotliwa studentka, córka znanego literata mieszkająca piętro wyżej, skrywa szokujący sekret. Otrzymany spadek Charlie przeznacza w całości na Adama, który należy do pierwszej partii syntetycznych ludzi. Wspólnie z piękną sąsiadką konfigurują jego osobowość. Ten niemal doskonały okaz ludzki – piękny, silny i mądry – stworzy z Charliem i Mirandą uczuciowy i emocjonalny trójkąt. Już wkrótce cała trójka stanie przed głębokim dylematem moralnym, który doprowadzi do gwałtownego kryzysu w tym asymetrycznym związku.

Nowa przewrotna powieść Iana Mc Ewana stawia fundamentalne pytanie o istotę człowieczeństwa. Co tak naprawdę czyni nas ludźmi: to, co czynimy, czy to, jacy jesteśmy? Czy dzieło może przerosnąć twórcę? Czy maszyna może oddać wielowymiarowość ludzkiej natury i odnaleźć się w świecie, w którym nic nigdy nie jest czarno-białe?

Książka "Maszyny takie jak ja" - Ian Mcewan - oprawa Twarda - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.