pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Kralicky Sneznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: COMPASS
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 2 s.
Wymiar: 124x235 mm
EAN: 9788376057316
ISBN: 978-83-7605-731-6
Data: 2017-06-07
Cena wydawcy: 9.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest to mapa jednostronna w skali 1:35 000. Przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich.

Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie.

Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i "dzikość" Gór Bialskich z drugiej - to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze.

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się informator turystyczny z charakterystyką geograficzną regionu, historią, geologią, atrakcjami turystycznymi, planem Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, wybraną bazą noclegową, szlakami narciarstwa biegowego oraz opisem wybranych miejscowości. Mapa zawiera również plan miast: Międzygórza i Stronia Śląskiego.

Książka "Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Kralicky Sneznik" - oprawa miękka - Wydawnictwo COMPASS. Książka posiada 2 stron i została wydana w 2017 r.