pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Masoneria - nieszczęście naszych czasów

Autor książki:

Peter Bielik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Nasza Przyszłość
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788361146049
ISBN: 978-83-6114-604-9
Data: 2008-08-07
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Masoneria, poprzez związaną z nią ideologię i fakt posiadania władzy przez jej członków, ma ogromny wpływ na kształtowanie współczesnego świata. Jest ona inicjatorem licznych, zarówno propagandowych, jak i fizycznych, ataków na Kościół katolicki, buntów, przewrotów, rewolucji, mordów, powstawania państw i ich unicestwiania, jak również szerzenia i uprawomocniania herezji, sekularyzacji, ateizmu, spirytyzmu, reinkarnacji, radykalnego feminizmu, pornografii, sztucznej antykoncepcji, sterylizacji, rozwodów, aborcji, eutanazji itp.
Zwyczajny człowiek może mieć poważny problem z dostrzeżeniem tego, co tak naprawdę stoi u źródeł tych działań. Nawet ci, którzy przyjęli masońskie idee, nie do końca są świadomi, czym się tak bezkrytycznie kierują. Dlatego też masoni zwykle nie przyznają się publicznie do swojej działalności, a nawet utrzymują ją w tajemnicy. Przede wszystkim nie wyjawiają swego głównego celu, jakim jest uniemożliwienie innym ludziom osiągnięcia zbawienia wiecznego, najważniejszej rzeczy w ich życiu. Na miejsce Boga masoneria proponuje ludzkości cele zastępcze: dobrobyt materialny, cielesną niezależność, sławę albo władzę. Nakłania do czynienia zła, do czego zresztą ludzie mają skłonność w wyniku grzechu pierworodnego. Żeby jednak to wszystko mogło się udać, masoneria próbuje przekonać, że zło nie jest złem. Dlatego też zło przedstawia jako dobro: duchową niewolę nazywa wolnością, upadek moralny postępem, głupotę zaś mądrością itp. Próbuje wzbudzić wrażenie, że jej kłamstwa są prawdą. Prawdziwe wartości i ich obrońców zaś potępia, ośmiesza i prześladuje.

Książka "Masoneria - nieszczęście naszych czasów" - Peter Bielik - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Nasza Przyszłość.