pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Maryja z Ostrej Bramy. Strażniczka polskich kresów. Album

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788378649618
ISBN: 978-83-7864-961-8
Data: 2017-10-10
Cena wydawcy: 24.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

90. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej

Obraz Matki Bożej z Ostrej Bramy w Wilnie, Strażniczki Polskich Kresów, od wieków otoczony jest szczególną czcią Polaków, o czym świadczy słynna Inwokacja z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Bogato ilustrowany album autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza przedstawia historię, kult i cuda związane z obrazem Matki Bożej z Ostrej Bramy, ze szczególnym uwzględnieniem koronacji tego cudownego wizerunku w 1927 r., podczas którego obecni byli najwyżsi dostojnicy kościelni i państwowi, z marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele.

W albumie przypomniano historię koronacji obrazów maryjnych, która sięga XVI wieku. Opisano też dzieje Ostrej Bramy, która stała się jednym z polskich narodowych sanktuariów. Szczegółowo przedstawiono okoliczności koronacji obrazu Matki Miłosierdzia.

Ostatnia część książki dotyczy postaci Józefa Piłsudskiego, w kontekście jego osobistego kultu Matki Bożej Ostrobramskiej, który mocno wiązał się z jego wileńskim patriotyzmem.

Zamieszczono tu również aneks, w którym odnajdziemy podstawowe dokumenty związane z koronacją ostrobramską (m.in. dekret ojca świętego Piusa XI), a także rozważania związane z kultem Matki Bożej Miłosierdzia (m.in. autorstwa bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej).

Ks. Jarosław Wąsowicz jest salezjaninem, gorliwym czcicielem Maryi, duszpasterzem kibiców oraz inspiratorem i organizatorem dorocznej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, której jubileuszowa X edycja odbędzie się w 2018 r.

Książka "Maryja z Ostrej Bramy. Strażniczka polskich kresów. Album " - ks. Jarosław Wąsowicz SDB - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]